Zamknij

Koronawirus w ŁKS-ie Łódź. Mecz z Koroną Kielce odwołany

18.10.2020 13:37
ŁKS Łódź
fot. FOT. GRZEGORZ GALASINSKI/Polska Press/East News

U dwóch piłkarzy ŁKS-u Łódź wykryto zakażenie koronawirusem - poinformował klub 1. ligi. W związku z tą sytuacją niedzielny mecz łodzian z Koroną Kielce został odwołany.

Odwołany został niedzielny mecz 1. ligi piłkarskiej pomiędzy ŁKS i Koroną Kielce. Powodem są pozytywne wyniki badań na obecność wirusa SARS-CoV-2 u dwóch zawodników łódzkiego klubu.

Obaj spadkowicze z ekstraklasy mieli zmierzyć się w niedzielę o godz. 12.40 w ramach w 9. kolejki 1. ligi.

Zobacz także

Koronawirus w ŁKS-ie Łódź. Mecz z Koroną Kielce odwołany

"Przed meczem przeprowadzono u dwóch zawodników naszej drużyny badanie na obecność wirusa SARS-CoV-2. Badanie przeprowadzono zaraz po tym, jak piłkarze zgłosili objawy wskazujące na pogorszenie się stanu zdrowia. Rzeczone badanie wykazało wynik pozytywny" – poinformował w sobotę późnym wieczorem klub z Łodzi.

W związku z tym spotkanie z Koroną zostało odwołane i zostanie rozegrany w innym terminie.

Zakażeni koronawirusem piłkarze zostali odizolowani. Wcześniej, po zgłoszeniu niepokojących objawów zostali wyłączeni z zajęć treningowych i nie mieli po tym fakcie kontaktu z drużyną. Obecnie czują się dobrze i przebywają w tzw. izolacji domowej.

Cała drużyna ŁKS rozpoczęła kwarantannę. Badanie wszystkich piłkarzy z kadry pierwszego zespołu, sztabu szkoleniowego i pracowników klubu mających bezpośredni kontakt z drużyną zaplanowano na środę.

ŁKS jest liderem pierwszoligowych rozgrywek. W tym sezonie nie doznał jeszcze porażki.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP