Zamknij

Koronawirus w Arce Gdynia: Zapadła decyzja ws. meczu z Górnikiem

12.09.2020 16:58
Mecz Arki Gdynia odwołany
fot. PAP

Zaplanowany na niedzielę mecz Arki Gdynia z Górnikiem Łęczna w 1. lidze został odwołany z powodu zakażenia jednego z piłkarzy Arki koronawirusem. Wkrótce powinien zostać podany nowy termin spotkania.

Z powodu potwierdzonego przypadku koronawirusa u jednego z piłkarzy, Arka nie pojechała w sobotę rano na mecz do Łęcznej z Górnikiem. To spotkanie miało się rozpocząć w niedzielę o 12.40.

Jeden z zawodników żółto-niebieskich źle się w tygodniu poczuł – był przeziębiony i miał podwyższoną temperaturę, a przeprowadzony test na obecność SARS-CoV-2 dał wynik dodatni.

Koronawirus w Arce Gdynia: Mecz z Górnikiem Łęczna odwołany

Zainfekowany piłkarz przebywa na kwarantannie, a pozostali zawodnicy i członkowie sztabu szkoleniowego są izolowani. Pod koniec następnego tygodnia wszyscy mają przejść testy na obecność koronawirusa.

W sobotę Departament Rozgrywek Krajowych PZPN podjął decyzję o odwołaniu meczu Górnika z Arką. - Informacja o nowym terminie zawodów zostanie przekazana w odrębnej korespondencji – podano w komunikacie.

Po dwóch kolejkach Arka, która jest spadkowiczem z ekstraklasy oraz beniaminek z Łęcznej mają na koncie komplet punktów.

RadioZET.pl/PAP