Koronawirus dopadł kolejny klub Polaków. Zakażony wielokrotny reprezentant Rosji

22.05.2020 16:51
Paweł Pogrebniak
fot. Shutterstock

Koronawirus zaatakował kolejny klub reprezentowany przez kilku polskich piłkarzy. Tym razem padło na Ural Jekaterynburg, w którym grają Rafał Augustyniak, Michał Kucharczyk i Maciej Wilusz. Zakażonym zawodnikiem jest wielokrotny reprezentant Rosji - Paweł Pogrebniak.

Były piłkarz reprezentacji Rosji, VfB Stuttgart czy Fulham Paweł Pogrebniak został zainfekowany koronawirusem. Obecnie występuje w Uralu Jekaterynburg, a zawodnikami tego zespołu są również: Rafał Augustyniak, Michał Kucharczyk i Maciej Wilusz.

O chorobie Pogrebniaka poinformował klub na oficjalnej stronie internetowej. Jak zaznaczono, 36-letni napastnik przechodzi chorobę łagodnie i nic nie zagraża jego zdrowiu. „Czuje się dobrze. Jest pod stałym nadzorem lekarzy” – napisano w komunikacie.

Zobacz także

Koronawirus dopadł kolejny klub Polaków. Zakażony Paweł Pogrebniak

W przypadku innych graczy i sztabu, wyniki testów były negatywne.

Urodzony w Moskwie Pogrebniak jest byłym piłkarzem takich klubów, jak m.in.: Spartak, Zenit St. Petersburg, VfB Stuttgart, Fulham, Reading i Dynamo Moskwa.

W drużynie z Jekaterynburga występują także Augustyniak i Kucharczyk oraz – od stycznia – Wilusz. Podczas zimowych przygotowań na zgrupowaniu na Cyprze Ural wygrał w sparingu z Rakowem Częstochowa 3:1, a jednego z goli strzelił Kucharczyk.

W reprezentacji, w latach 2006-2012, Pogrebniak rozegrał 33 mecze i zdobył osiem bramek.

Z powodu koronawirusa rozgrywki ligi rosyjskiej zostały wstrzymane ponad dwa miesiące temu. Niedawno ogłoszono plan wznowienia sezonu 21 czerwca. W tabeli po 22 kolejkach zdecydowanie prowadzi Zenit – 50 punktów. Ural jest 10. w stawce 16 klubów z dorobkiem 25 pkt.

W Rosji zarejestrowano ponad 326 tysięcy przypadków zarażenia koronawirusem, a zmarło przeszło 3200 osób.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP

Posłuchaj podcastu