Ekstraklasa: Osiem goli w Kielcach, efektowne zwycięstwo Wisły Kraków

09.03.2019 19:56

Wisła Kraków dwukrotnie przegrywała z Koroną Kielce, by ostatecznie rozgromić rywali 6:2 w meczu 25. kolejki ekstraklasy! Hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się Krzysztof Drzazga.

Korona Kielce - Wisła Kraków fot. PAP

Pierwsze pół godziny nie zwiastowało aż takich problemów "złocisto-krwistych". Po dwóch trafieniach Weto Arweładze i odpowiedzi Drzazgi gospodarze prowadzili 2:1. Korzystnego wyniku nie dowieźli jednak do przerwy, bo w 37. minucie wyrównał Jakub Błaszczykowski. A mogło być jeszcze gorzej. Chwilę wcześniej Żubrowski kopnął w polu karnym Drzazgę, ale po wideoweryfikacji i obejrzeniu powtórki arbiter nie zdecydował się wskazać "na wapno".

Korona - Wisła Kraków: Kanonada w Kielcach

Po zmianie stron podrażnieni przyjezdni urządzili sobie kanonadę. W 51. minucie drugą bramkę zdobył Drzazga, a 180 sekund później na 4:2 podwyższył Vukan Savicević. Krakowianie zadali jeszcze dwa ciosy - pierwszego Łukasz Burliga, a drugiego Drzazga, który tym samym skompletował hat-tricka.

Wynik dla gospodarzy mógł być jeszcze gorszy, bo kolejnych znakomitych okazji nie wykorzystali Savicević i Drzazga.

Rozlicz PIT za darmo z Fundacją Radia ZET

Wisła Kraków zbliżyła się do Korony na jeden punkt. Kielczanie zajmują 8. miejsce, a "Białą Gwiazda" jest 9. Między tymi drużynami może rozegrać się kwestia awansu do grupy mistrzowskiej po rundzie zasadniczej.

Korona Kielce - Wisła Kraków 2:6

Bramki: Wato Arweładze (14., 28.) - Krzysztof Drzazga (24., 51., 80.), Jakub Błaszczykowski (37.), Vukan Savicević (54.), Łukasz Burliga (65.)