Zamknij

Kontuzja Krystiana Bielika. Polski pomocnik może stracić Euro 2020

13.01.2020 21:26
Kontuzja Krystiana Bielika
fot. Twitter

Krystian Bielik doznał groźnie wyglądającej kontuzji kolana w spotkaniu młodzieżowych drużyn Derby County i Tottenhamu Hotspur. Pierwsze informacje, nieoficjalne, mówią o zerwaniu więzadeł krzyżowych, co mogłoby się wiązać z utratą szansy na wyjazd na Euro 2020.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Bielik nie grał od dwóch tygodni w pierwszej drużynie, gdyż jest zawieszony za czerwoną kartkę otrzymaną w spotkaniu 17. kolejki Championship z Charltonem. By nie stracić rytmu meczowego, znalazł się w zespole do lat 23 i wystąpił w podstawowym składzie poniedziałkowego starcia z równolatkami z Tottenhamu. Niestety już w 18. minucie doznał kontuzji i na noszach opuścił murawę.

Krystian Bielik nie pojedzie na Euro 2020?

Pierwsze informacje nie są optymistyczne. Prawdopodobnie 22-latek zerwał więzadła krzyżowe. Jeśli ta diagnoza się potwierdzi, Bielik może nie pojechać na mistrzostwa Europy.

W ostatnich meczach Bielik coraz częściej pojawiał się w wyjściowym składzie reprezentacji Polski i budował swoją pozycję u boku Grzegorza Krychowiaka. Jego ewentualna absencja otworzyłaby szerzej drzwi do kadry znajdującemu się ostatnio w wybornej formie Karolowi Linettemu. Pomocnik Sampdorii otrzymuje powołania, ale nie gra. Inną opcją jest Jacek Góralski.

RadioZET.pl/Twitter