Kontuzja Krychowiaka. Polak nie dokończył meczu z liderem

31.01.2018 22:18
Krychowiak i Fernandinho

Grzegorz Krychowiak nie będzie miło wspominał ligowego starcia z liderem Premier League, Manchesterem City. Polak już w 33. minucie musiał opuścić boisko z powodu kontuzji.

W 5. minucie Krychowiak został nadepnięty na udo przez Fernandinho. Zawodnik, który przed dwoma dniami obchodził 28. urodziny, próbował kontynuować grę, ale nie był w stanie grać na najwyższych obrotach i niespełna pół godziny później opuścił boisko. W jego miejsce na murawie pojawił się Gareth Barry, dla którego był to 650. mecz w Premier League.

Na razie nie wiadomo, co dokładnie się stało i jak poważny jest to uraz. Nie wiadomo również, czy "Krycha" będzie musiał pauzować.

Po 24 kolejkach West Bromwich Albion zajmowało przedostatnie miejsce w ligowej tabeli, ale we wtorek, w 25. serii gier, z dna odbiło się Swansea po zwycięstwie z Arsenalem spychając na nie właśnie drużynę Krychowiaka.

Manchester City pokonał WBA 3:0 po golach Fernandinho, Kevina de Bruyne i Sergio Aguero.

Hit dla Spurs

W hicie 25. kolejki Premier League Tottenham Hotspur pokonał Manchester United 2:0. Pierwszego gola gospodarze zdobyli już w 11. sekundzie za sprawą Christiana Eriksena. Wynik jeszcze w pierwszej połowie ustalił samobójczym trafieniem Phil Jones.

Wobec porażki "Czerwonych Diabłów" przewaga Manchesteru City nad zajmującym drugą lokatę lokalnym rywalem wzrosła już do 15 punktów.