Adam Nawałka skomentował kontuzję Arkadiusza Milika

Andreas Nicolaides
25.09.2017 20:44
Adam Nawałka skomentował kontuzję Arkadiusza Milika
fot. PAP/EPA

Adam Nawałka w kilku zdaniach odniósł się do kontuzji, jakiej w miniony weekend nabawił się Arkadiusz Milik. Reprezentanta Polski czeka kilka miesięcy przerwy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zagłosuj

Czy Arkadiusz Milik pojedzie na MŚ 2018?

Liczba głosów:

- Czekamy na niego! Arek przeżywa trudne chwile, ale ma twardy charakter. Wróci silniejszy - powiedział w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" selekcjoner.

Niestety nie będzie mógł skorzystać z jego usług podczas nadchodzących meczów el. MŚ 2018 z Armenią i Czarnogórą. Pod znakiem zapytania stanął też jego występ na mundialu w Rosji.

Zobacz także

Wszystko zależeć będzie od rehabilitacji. W poprzednim roku Milik doznał identycznej kontuzji (zerwania więzadeł), tyle że w lewej nodze. Teraz uszkodził prawe kolano. Wtedy na dojście do pełni sprawności potrzebował około 5 miesięcy. Jeśli i tym razem rehabilitacja przebiegać będzie bez problemów, to napastnik Napoli z pewnością pojedzie na MŚ. Istnieje jednak obawa, że przerwa w grze potrwa dłużej - nawet do 8-9 miesięcy.

- Przeżywa trudne chwile, ale nic go nie złamie. Jest zdeterminowany, cierpliwy, umie wyznaczyć sobie cele. Pokazał, jak świetnie potrafi pracować i funkcjonować w trudnych momentach. Wierzę, że szybko do nas dołączy - zaznaczył Nawałka.

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy/AN