Zamknij

Borussia Dortmund kontrowersyjnym filmem skomentowała wyniki wyborów w Niemczech [WIDEO]

Krzysztof Sobczak
25.09.2017 11:40
BVB
fot. Twitter/BVB

Borussia Dortmund zszokowała swoich kibiców. Na Twitterze klub opublikował film, który jest jawnym komentarzem do wyników wyborów parlamentarnych w Niemczech.

Zagłosuj

Czy kluby piłkarskie powinny angażować się w politykę?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Konkretnie chodzi o wynik uzyskany przez ugrupowanie Alternatywa dla Niemiec (AfD). Jego lider Alexander Gauland nie kryje się ze swoimi poglądami, które nawiązują do... rasizmu i nazizmu. Niedawno polityk chwalił postawę niemieckich żołnierzy podczas II wojny światowej.

Zobacz także

W niedzielnych wyborach do Bundestagu AfD uzyskało 12,6 proc. głosów i będzie trzecią siłą w parlamencie. Rezultat partii Gaulanda w szokującym filmie postanowiła skomentować Borussia Dortmund. Jego głównym przesłaniem jest hasło "Piłka nożna i rasizm nie pasują do siebie", ale sam fakt, że wicemistrz Niemiec i jeden z najbardziej rozpoznawalnym klubów piłkarskich na świecie "wszedł" do świata polityki, jest dla wielu fanów BVB niewybaczalny.

"Zostańcie przy piłce klauni", "Spodziewałem się po Was więcej niż nienawiść i kontrowersje" - piszą kibice. Są jednak też tacy, którzy dziękują klubowi za takie postawienie sprawy.

Po sześciu kolejkach Bundesligi Borussia Dortmund z dorobkiem 16 punktów jest liderem tabeli. Dwa "oczka" mniej ma Hoffenheim.

RadioZET.pl/Sportowe Fakty/KS