Kontrowersyjne koszulki nowego klubu Kamila Grabary. Huddersfield złamie zasady FA? [FOTO]

Marek Garus
18.07.2019 17:20
Huddersfield
fot. Twitter

Huddersfield Town, najnowszy klub Kamila Grabary, wypuściło w środę serię koszulek na zbliżający się sezon 2019/2020, na których widnieje wielkie logo sponsora - "Paddy Power". Okazuje się, że tak umiejscowiona reklama nie tylko wzbudza wielki niesmak wśród fanów popularnych "Terrierów", ale jest także niezgodna z przepisami FA.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Huddersfield Town poinformowało o wypuszczeniu koszulek z logo ich nowego sponsora, Paddy Power, za pomocą swojego oficjalnego konta na Twitterze. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby angielski klub nie promował strojów, mieszczących na sobie ogromną reklamę znanego bukmachera, która zajmuje w zasadzie większą część trykotu popularnych "Terrierów".

Skandaliczne koszulki Huddersfield Town

Oprócz ogromnego sprzeciwu fanów, którzy nie zgadzali się z takim wyglądem nowych koszulek swojej ukochanej drużyny, aprobaty na grę Huddersfield w takich strojach nie wyraziło również angielskie Football Association.

Przepis, do którego odnosi się angielskie stowarzyszenie mówi jasno, iż prócz tego, że loga reklamowe sponsorów mogą być umieszczone wyłącznie na środku trykotu, to dodatkowo nie mogą one przekraczać 250 cm kwadratowych powierzchni koszulki.

Jak zgodnie donoszą brytyjskie media, FA skontaktowało się już z władzami zeszłorocznego spadkowicza Premier League, a te miały potwierdzić, że nowe trykoty są jedynie przedsezonowym chwytem marketingowym i ich zawodnicy nie będą występować w takich koszulkach w zbliżających się rozgrywkach Championship.

Kontrowersyjna reklama Paddy Power na koszulkach Huddersfield

Co ciekawe, podobna akcja sponsorska Paddy Power nie jest ich pierwszą taką na rynku piłki nożnej. Podczas Euro 2012 Nicklas Bendtner grał z reklamą tej firmy na bokserkach. W chwili, gdy Duńczyk strzelił gola na 2:2 reprezentacji Portugalii, opuścił spodenki, by pokazać logo bukmachera. W świecie piłki wybuchł wielki skandal, napastnik został ukarany grzywną, ale cała akcja i tak mu się opłaciła.

Huddersfield Town to nowy klub Kamila Grabary. Polski bramkarz i reprezentant kraju na ostatnich Mistrzostwach Europy do lat 21 przeniósł się do zespołu popularnych "Terrierów" z Liverpoolu na zasadzie rocznego wypożyczenia.

RadioZET.pl/sportowefakty.wp.pl/MG