Koniec sporu w Legii. Mioduski odkupił udziały Wandzla

Krzysztof Sobczak
22.03.2017 10:39
Wandzel, Leśnodorski, Mioduski
fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta

Dariusz Mioduski - większościowy udziałowiec Legii Warszawa, odkupił 20 procent udziałów od Macieja Wandzela - poinformował ten drugi w oświadczeniu zamieszczonym na Twitterze. To oznacza zakończenie konfliktu pomiędzy współwłaścicielami klubu piłkarskiego.

Zagłosuj

Czy Legia zdobędzie mistrzostwo Polski?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

"Od dziś na Ł3 będę już jako kibic Legii Warszawa. To był wspaniały czas - dziękuję!" - napisał Wandzel na Twitterze, a do tego komunikatu załączył oświadczenie.

Zobacz także

Mioduski jest więc w posiadaniu 80 procent udziałów stołecznego klubu. Pozostałe 20 należy do obecnego prezesa Bogusława Leśnodorskiego. Informacje o jego nowej roli w klubie oraz oficjalne ogłoszenie zakończenia konfliktu ma nastąpić w czwartek.

Leśnodorski jest prezesem Legii Warszawa od 10 grudnia 2012 roku. 9 stycznia 2014 Mioduski wspólnie z Leśnodorskim poinformowali o wykupieniu klubu od Grupy ITI. Ten pierwszy pozyskał 80 proc. akcji, a obecny prezes 20. Osiem miesięcy później dołączył do nich Wandzel, który pozyskał od Mioduskiego 20 proc. udziałów.

Konflikt pomiędzy współwłaścicielami klubu przybrał na sile jesienią, m.in. po meczu z Borussią Dortmund w Lidze Mistrzów (0:6). W trakcie tego spotkania doszło m.in. do bijatyk na jednej z trybun. Mioduski próbował odwołać zarząd klubu. Kiedy nie udało mu się tego osiągnąć, wycofał się z bieżącej działalności Legii.

RadioZET.pl/PAP/KS