Zamknij

Fatalna sytuacja ŁKS-u Łódź. To może być koniec ich marzeń o Ekstraklasie

12.05.2022 12:28
ŁKS Łódź
fot. FOT. GRZEGORZ GALASINSKI/POLSKAPRESS/Polska Press/East News

ŁKS Łódź do samego końca walczył o awans do elity. Niestety dla łodzian jest to koniec marzeń, ponieważ decyzją Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN nie dostali pozwolenia na grę w Ekstraklasie.

Fatalny okres przeżywa w ostatnich tygodniach ŁKS Łódź. W ostatnich czterech meczach łodzianie przegrali trzykrotnie, przez co wypadli w czołowej szóstki, a na dodatek oficjalnie stracili szansę na grę w PKO Ekstraklasie.

Z informacji podanej przez Komisję ds. Spraw Licencji Klubowych PZPN wynika, że Łódzki Klub Sportowy nie spełnił aż pięciu kryteriów, które są niezbędne, by uzyskać pozwolenie na grę w najwyższej polskiej lidze. 

ŁKS Łódź bez licencji na grę w PKO Ekstraklasie

- Komisja postanowiła nie przyznać Klubowi ŁKS Łódź licencji upoważniającej Klub do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2022/2023 w związku z niespełnieniem kryteriów F.01, F.02, F.03, F.04 oraz F.05. - orzekła komisja PZPN.

Powyższe kryteria dotyczą finansów. ŁKS nie uregulował zobowiązań, wynikających z jego aktywności na rynku transferowym. Ponadto nie dostarczył stosownego raportu Komisji Licencyjnej, a także opinii i raportu biegłego rewidenta z badania sprawozdania finansowego za ostatni rok. 

Klubowi z Łodzi przysługuje możliwość odwołania się od decyzji. Z informacji prokuratora łódzkiej drużyny, Jarosław Olszowy, łodzianie na pewno z niego skorzystają. Szanse na pozytywne rozpatrzenie odwołania są jednak nikłe - ze sprawozdania finansowego wynika, że ŁKS ma olbrzymie długi.

Widzew i Arka z licencją, ale i nadzorem 

Z licencji może się natomiast cieszyć inny łódzki klub - Widzew. W przypadku awansu do Ekstraklasy "Widzewiacy", podobnie jak Arka Gdynia, zostaną objęci specjalnym nadzorem finansowym.

 - Komisja postanowiła przyznać Klubom Arka Gdynia oraz Widzew Łódź licencję upoważniającą Klub do uczestnictwa w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2022/2023 z nadzorem finansowym i infrastrukturalnym - czytamy w oświadczeniu.

RadioZET.pl