Zamknij

Boniek wyjaśnił powody zwolnienia Brzęczka i przedstawił nowego trenera

21.01.2021 16:10
Konferencja PZPN: Zbigniew Boniek o zwolnieniu Jerzego Brzęczka
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Paulo Sousa został nowym selekcjonerem reprezentacji Polski - ogłosi na czwartkowej konferencji prasowej Zbigniew Boniek. Prezes PZPN wyjaśnił również powody zwolnienia Jerzego Brzęczka i przedstawił cele dla nowego szkoleniowca kadry narodowej.

  • W poniedziałek Jerzy Brzęczek został zwolniony z funkcji trenera reprezentacji Polski
  • Na czwartkowej konferencji prasowej PZPN prezes związku Zbigniew Boniek podał nazwisko nowego trenera
  • Wybór padł na Paulo Sousę, szkoleniowca z Portugalii

Zbigniew Boniek na początku konferencji prasowej ogłosił odwołanie sztabu szkoleniowego, co w czwarte zostało oficjalnie zatwierdzone przez PZPN.

- Uznałem, że kadra w tej konfiguracji nie poszłaby do przodu. Z przykrością musiałem podjąć tę decyzję. Uważam, że była ona przemyślana, wyważona. Decyzja, która zszokowała nasze piłkarskie społeczeństwo, ale tylko dlatego, że nikt się tego nie spodziewał. To była trudna decyzja, dla mnie i selekcjonera – mówił prezes polskiego związku.

- Pewien etap się zakończył. Jest mi szalenie przykro. Życzę wszystkiego najlepszego trenerowi Brzęczkowi. Uważam, że szybko wróci do dużej piłki. Natomiast, jak wspomniałem, uznałem, że w tej konfiguracji w reprezentacji lepiej nie będzie. Niewiele meczów było dobrych, dużo „przepchanych” – dodał.

Paulo Sousa selekcjonerem reprezentacji Polski

W drugiej części konferencji prasowej Boniek potwierdził, że nowym selekcjonerem reprezentacji Polski został Paulo Sousa.

- Zawsze podobał mi się jego charakter, twardość, stosunki z zawodnikami. Wykonałem kilka telefonów do ludzi, którzy z nim pracowali. Wszyscy mówili, że to trenerski „top” – zaczął prezes PZPN.

- Uważam, że podjąłem decyzję mądrą, przemyślaną, ale życie pokaże, czy miałem rację. Na tym etapie trener zagraniczny jest najlepszy. Nie będzie musiał czytać na różnych portalach, że jest „be”. Witam na pokładzie pana Sousę. Jestem przekonany, że nasi piłkarze będą mieli z tego określone korzyści – kontynuował.

Zadaniem Sousy będzie wyjście z grupy na mistrzostwach Europy i awansować co najmniej do baraży w eliminacjach mundialu 2022.

Zapis całej konferencji prasowej:

RadioZET.pl/