Wisła Kraków wydała komunikat: Vanna Ly poważnie zachorował [FOTO]

Maciej Walasek
30.12.2018 20:14
Wisła Krakow, smok wawelski
fot. Beata Zawrzel/REPORTER

Wisła Kraków wydała oficjalny komunikat w sprawie nowego inwestora. Klub Białej Gwiazdy opublikował na Twitterze informację, w której podał, że Vanna Ly…poważnie zachorował.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Trudno uwierzyć, ale taki komunikat faktycznie został podany przez oficjalny profil Wisły Kraków na Twitterze. Dziennikarze nie dowierzają, a kibice w komentarzach nawołują, aby post został jak najszybciej wykasowany.

- Robicie z tego klubu pośmiewisko! - pisze jeden z internautów.

- Chodźmy już do tej 4 ligi - pisze drugi.

Zobacz także

28 grudnia nowi inwestorzy mieli przelać na konto krakowskiego klubu 12 milionów złotych na spłatę najpilniejszych kredytów. Jednak pieniądze nie pojawiły się, a z Vanną Ly nie było żadnego kontaktu.  W sobotę pojawiła się informacja, że pieniądze pojawiły się na koncie, ale TS „Wisła” zdementowało nieoficjalne doniesienia.

Jeszcze tego samego dnia opublikowano oświadczenie Matsa Hartlinga, który wytłumaczył całą sytuację.

- Pan Mats przesłał w sobotę oświadczenie, które zostało opublikowane, ale przesłał nam też wyjaśnienia dotyczące całej sytuacji. Skan przelewu cały czas do nas nie dotarł, jednak poproszono nas o cierpliwość. Cały czas jesteśmy w kontakcie z panem Hartlingiem – uspokajał Rafał Wisłocki, jeden z członków stowarzyszenia.

Z kolei Michał Trela z „Przeglądu Sportowego” dodał, że jeżeli warunki umowy nie zostały spełnione, TS może anulować porozumienie. Dodatkowo dziennikarz nie ma żadnych wieści, które mogłyby potwierdzić, że przelew dotrze w poniedziałek. W niedzielny wieczór ku ogromnemu zdziwieniu kibiców i ekspertów, na Twitterze pojawiło się "oświadczenie" Wisły, która podała przyczynę tego chaosu. Podkreślono, że podmioty robią wszystko, co w ich mocy, aby proces przejęcia klubu zakończył się pozytywnie.

RadioZET.pl/MW