Fenomenalny gol dla Komorów. "Najpiękniejsza bramka Pucharu Narodów Afryki"

24.01.2022 22:24

Komory pomimo gry bez nominalnego bramkarza, a także czerwonej kartki dla kapitana drużyny, zdołały zdobyć bramkę w meczu z Kamerunem. Fenomenalnym uderzeniem popisał się Youssouf M'Changama.

Komory - Kamerun. Fenomenalny gol dla "kopciuszka" turnieju [WIDEO]

Yousouf M'Changama zdobył gola dla Komorów w 81. minucie meczu. Zawodnik Guinamp, drużyny z 2. ligi francuskiej, pokonał Andre Onanę strzałem z ponad 30 metrów.

Komory przegrały z Kamerunem 1:2. Drużyna z afrykańskiej wyspy nie mogła w tym meczu skorzystać z żadnego z podstawowych bramkarzy, przez co rękawice musiał włożyć lewy obrońca. W sztabie kadry Komorów panował taki chaos, że stojący na bramce Chaker Alhadhur nakleił sobie numer.. taśmą izolacyjną.

Kabaret w meczu Komorów. Obrońca postawiony na bramce, numer nakleił sobie taśmą

Trener Komorów nie mógł wystawić łącznie 12 zawodników z powodu zakażenia koronawirusem. Do tego w 6. minucie meczu z Kamerunem kapitan kadry, Abdou, dostał czerwoną kartkę.

Komory - Kamerun. Wygrany zagra z Gambią

Kamerun dzięki wygranej z Komorami awansował do ćwierćfinału PNA. Drużyna Erica Choupo-Motinga zagra z Gambią, która w 1/8 pokonała Gwinęę.