Zamknij

Peszko odpowie za brutalny faul. Decyzja Komisji Ligi w środę [WIDEO]

Krzysztof Sobczak
23.07.2018 12:19
Sławomir Peszko czeka na karę od Komisji Ligi
fot. Pawel Polecki/REPORTER/EastNews

W środę 25 lipca Sławomir Peszko stawi się przed Komisją Ligi i pozna wysokość kary za brutalny faul na Arvydasie Novikovasie. Reprezentant Polski odpocznie przynajmniej przez trzy mecze, ale wszystko wskazuje na to, że konsekwencje będą znacznie poważniejsze.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W doliczonym czasie gry, kiedy Lechia prowadziła z Jagiellonią 1:0 i miała na boisku jednego piłkarza więcej po czerwonej kartce dla Guilherme, Peszko kopnął od tyłu Novikovasa. Sędzia natychmiast wyrzucił go z boiska, a opinia publiczna od razu wydała wyrok: "co najmniej 10 meczów zawieszenia". Komisja Ligi tak surowa raczej nie będzie.

Według regulaminu, za takie zachowanie piłkarz otrzymuje dyskwalifikację nie mniejszą niż 3 mecze. Peszko powinien spodziewać się jednak nieco dłuższego urlopu. Prawdopodobnie uszczupli się także jego konto, a ponadto konsekwencje wyciągnie także klub.

- Czy jestem wkurzony na Sławka po tym faulu? Bardzo delikatnie pan to ujął. Użyłbym dużo bardziej dosadnych słów, ale na sali są kobiety - mówił na konferencji prasowej Piotr Stokowiec.

"Nie jest normalnym gościem"

"Swoim zachowaniem udowodnił, że nie jest normalnym gościem. Nie wiem, co chciał dzisiaj udowodnić, ale obecnie czeka go kilka tygodni urlopu. Na miejscu trenera osobiście wyrzuciłbym go z drużyny. Być może podczas spotkania Peszko chciał odegrać mi się za zaczepne wpisy na Instagramie. Nie wiem i nie rozumiem, skąd to się wzięło" - to już opinia poszkodowanego Novikovasa. Kilka dni później Litwin przyznał, że nie czuje urazy do rywala i przyjmuje przeprosiny, które Peszko opublikował na Instagramie.

Brutal Peszko

Sławomir Peszko rozegrał w swojej karierze 414 meczów. W co czwartym z nich oglądał żółtą kartkę, a jego konto "wzbogacone" jest o 11 (!) czerwonych kartek. To więcej niż u uchodzących za największych ligowych brutali Jakuba Tosika (5) i Tomasza Hajto (8).

RadioZET.pl/jagiellonia.pl/Przegląd Sportowy/KS