Komisja Ligi rozprawia się z "boiskowym bandytą". Drakońska kara dla Cristovao

Krzysztof Sobczak
11.12.2018 17:05
Cristovao
fot. Twitter/screen

Napastnik Zagłębia Sosnowiec Cristovao został zdyskwalifikowany przez Komisję Ligi na 10 spotkań w związku z nadepnięciem na klatkę piersiową obrońcy Pogoni Szczecin Sebastiana Walukiewicza. Angolczyk musi zapłacić także 20 tysięcy złotych grzywny.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Wcześniej konsekwencje wobec swojego zawodnika wyciągnął beniaminek ekstraklasy. Cristovao został przesunięty do zespołu rezerw i wystawiony na listę transferową, co w praktyce oznacza, że może się już pakować.

Zobacz także

W 75. minucie spotkania Pogoń Szczecin - Zagłębie Sosnowiec 25-letni Angolczyk celowo nadepnął na klatkę piersiową Walukiewicza. Początkowo sędzia Paweł Raczkowski zakwalifikował to zdarzenie jako przypadkowe, ale po obejrzeniu powtórek nie miał wątpliwości i wyrzucił gracza gości z boiska.

Decyzja Komisji Ligi ws. Cristovao

- Komisja uznała, że zawodnik nie kierował się w swoim zachowaniu celami sportowymi. Mogło skutkować poważną kontuzją młodego piłkarza drużyny przeciwnej, a każde odstępstwo od zasad zdrowej rywalizacji sportowej, stwarza podstawy do nałożenia kary dyscyplinarnej. Stąd też Komisja uznała, iż zawodnik zasłużył na długą dyskwalifikację, wynoszącą 10 meczów – czytamy w uzasadnieniu decyzji Komisji Ligi.

- Komisja nie będzie tolerować tego typu fauli, w szczególności mogących zagrażać zdrowiu piłkarzy. Przy orzekaniu wymiaru kary Komisja uwzględniła cele kary w zakresie jej oddziaływania na obwinionego jak i środowisko piłkarskie – dodał przewodniczący KL Jarosław Poturnicki.

Do tej pory najsurowszą karę w historii ekstraklasy otrzymał Sławomir Peszko, który w 1. kolejce sezonu 2018/2019 złośliwie kopnął Arvydasa Novikovasa. KL zdyskwalifikowała go na trzy miesiąca.

RadioZET.pl/Komisja Ligi/KS