Copa America: Dwa nieuznane gole nie przeszkodziły Chile w awansie do półfinału

29.06.2019 11:26

Kolumbia - Chile: Reprezentacja Chile pokonała Kolumbię w ćwierćfinale Copa America po serii rzutów karnych. Wcześniej sędzia nie zaliczył Chilijczykom dwóch strzelonych bramek. Regulaminowy czas gry zakończył się wynikiem 0:0.

Vidal - Chile fot. AP/Associated Press/East News

Reprezentacja Chile zagra w półfinale Copa America z Urugwajem albo Peru po tym jak wyeliminowała z tych rozgrywek kadrę Kolumbii. W pozostałej parze o finał mistrzostw Ameryki Południowej zmierzą się ze sobą Brazylia z Argentyną.

Kolumbia - Chile: Przebieg ćwierćfinałowego meczu Copa America

Mecz Kolumbia - Chile zdecydowanie grany był pod dyktando Chilijczyków. Już w 12. minucie spotkania dwukrotnie swoją reprezentacją ratował David Ospina. Wpierw ładnie sparował główkę Charlesa Aranguiza, a następnie świetnym refleksem wybronił uderzenie z pierwszej piłki Jose Fuenzalidy.

Trzy minuty później sędzia meczu, Nestor Pitana, nie uznał pierwszego gola dla popularnych "La Roja". Na lewej stronie boiska piłkę otrzymał Alexis Sanchez, który zgrał ją następnie do Jeana Beausejoura. Lewy obrońca Chile wrzucił piłkę w pole karne Kolumbii, a tam Aranguiz wbił futbolówkę do siatki, wykorzystując nieporozumienie Davinsona Sancheza z Ospiną. Mimo że sędzia początkowo uznał bramkę, po obejrzeniu powtórek VAR zmienił swoją decyzję, gdyż w początkowej fazie tej akcji Sanchez znajdował się na pozycji spalonej.

Do końca pierwszej połowy to Chilijczycy dalej zdecydowanie przeważali, a jedyny groźniejszy strzał po przerwie udało się oddać "Los Cafeteros" w 48. minucie, gdy do rzutu wolnego z dogodnej pozycji podszedł James Rodriguez. Pomocnik uderzył mocno, nad murem, w stronę prawego słupka bramki, ale minimalnie chybił.

W 70. minucie arbiter Pitana nie zaliczył drugiego gola dla podopiecznych Reinaldo Ruedy. Po niemałym zamieszaniu w polu karnym piłkę do bramki z woleja skierował Arturo Vidal, jednak po wideopowtórkach VAR jasne okazało się, że przed strzałem pomocnika FC Barcelony futbolówki ręką dotknął Guillermo Maripan.

Do końca regulaminowego czasu gry obu drużynom nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść i do rozstrzygnięcia wyniku potrzebna była seria rzutów karnych. W trakcie wykonywania "jedenastek" nie pomylił się żaden z pierwszych ośmiu zawodników aż do przestrzelonego karnego Williama Tesillo, po którym w pełni zasłużone zwycięstwo reprezentacji Chile dał Alexis Sanchez, pewnie wykonując ostatni rzut karny w prawy dolny róg bramki.

Copa America 2019: Kiedy kolejne mecze?

Swój półfinał Copa America Chilijczycy rozegrają przeciwko wygranemu meczu Urugwaj - Peru. Ostatnie spotkanie ćwierćfinałowe mistrzostw Ameryki Południowej odbędzie się w sobotę o godzinie 21:00.