Zamknij

Kolejne mecze Ukrainy odbędą się w Polsce. Kadra kobiet przyjedzie do Rzeszowa

Paweł Żurek
12.05.2022 10:52
Kolejne mecze Ukrainy odbędą się w Polsce. Kadra kobiet przyjedzie do Rzeszowa
fot. Manfred Heyne via www.imago-images.de/Imago Sport and News/East

Kobieca reprezentacja Ukrainy zagra w Polsce mecze eliminacji do mistrzostw świata w 2023 roku. Spotkania ze Szkocją i Węgrami odbędą się w Rzeszowie na stadionie Stali.

Reprezentacja Ukrainy rozegra mecze eliminacyjne 24 i 28 czerwca. „Dzięki negocjacjom kierownictwa Ukraińskiego Związku Piłki Nożnej z Polskim Związkiem Piłki Nożnej osiągnięto porozumienie w sprawie przeprowadzenia w Polsce dwóch oficjalnych meczów kobiecej reprezentacji Ukrainy” – poinformowano na oficjalnej stronie kobiecej kadry Ukrainy.

Mecze niebiesko-żółtych w eliminacjach ze Szkocją i Węgrami miały odbyć się odpowiednio 8 i 12 kwietnia. Ze względu na inwazję wojskową Rosji na Ukrainę mecze te zostały przełożone i zaplanowane na 24 i 28 czerwca 2022 r. Czas rozpoczęcia tych meczów zostanie ogłoszony później.

Eliminacje do MŚ. Ukrainki rozegrają zaległe mecze

Ukrainki po 4 meczach eliminacji mają 4 punkty i zajmują przedostatnie, 5. miejsce w tabeli. Jednak wszystkie pozostałe reprezentacje z grupy B, czyli Hiszpania, Szkocja, Węgry i Wyspy Owcze, rozegrały już po 6 spotkań.

Polki rywalizują w grupie F, w której zajmują 3. miejsce Do finałów MŚ awansuje pierwsza drużyna z każdej z tabel, a także najlepsze zespoły, które zajmą 2. miejsce.

  • Ukraina – Szkocja – 24 czerwca 2022 - (Stadion Miejski w Rzeszowie)
  • Ukraina – Węgry - 28 czerwca 2022 – Stadion Miejski w Rzeszowie

RadioZET.pl/PAB