Zamknij

Tragedia po meczu. Zamordowali kolegę po straconym golu

13.10.2020 15:08
zabili piłkarza, bo zawinił przy golu
fot. Shutterstock

Po jednym z meczów towarzyskich między lokalnymi klubami z północnej Ugandy doszło do tragedii. „Daily Monitor” poinformował, że koledzy z drużyny rzucili się na 22-letniego obrońcę, który zawinił przy stracie gola. W wyniku obrażeń, piłkarz zmarł.

W ubiegłą sobotę odbył się mecz lokalnych zespołów w Dystrykcie Lamwo. W czasie spotkania, Churchill Owaci zawinił przy stracie gola. Wówczas doszło do kłótni, która przerodziła się w bijatykę. Po końcowym gwizdku, 22-latek zamierzał zemścić się na jednym z agresorów.

- Po zakończeniu gry, Owachi zemścił się na koledze z drużyny spychając go z roweru. Wywiązała się kolejna walka. W pewnym momencie, dotkliwie pobity 22-latek stracił przytomność. Został przewieziony do szpitala, ale lekarze po kilku godzinach poinformowali o śmierci pacjenta – podał przewodniczący okręgu Agoro, Denis Onyon na lamach dziennika „Daily Monitor”.

Tragedia po meczu. Zabili piłkarza, bo zawinił przy golu

Po śmierci piłkarza, policja zakwalifikowała sprawę jako morderstwo. W tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali już dwie osoby, które usłyszą zarzuty przed sądem w Lamwo.

RadioZET.pl/monitor.co.ug