Zamknij

Koledzy Bielika doprowadzili do kolizji. Kierowca był pod wpływem alkoholu [FOTO]

26.09.2019 17:47
Koledzy Krystiana Bielika doprowadzili do kolizji
fot. Shutterstock

Drużyna Krystiania Bielika Derby County słabo rozpoczęła nowy sezon Championship, a do tego do końca rozgrywek będzie musiała radzić sobie bez kapitana Richarda Keogha. To efekt kolizji, do której doprowadził jego pijany kolega Tom Lawrence.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Impreza, alkohol, samochód, wypadek - ten schemat bardzo często łączy się ze śmiercią na drodze. Tym razem tak dramatycznych konsekwencji nie było, ale i tak zachowanie Lawrence'a oraz Keogha i Masona Bennetta należy uznać za skrajnie nieodpowiedzialne.

Derby plasuje się obecnie na 18. pozycji na zapleczu Premier League. Atmosfera w klubie nie jest najlepsza, dlatego też włodarze postanowili zorganizować imprezę integracyjną. Większość zawodników o godz. 20 zakończyła zabawę i udała się do domów, ale część postanowiła jeszcze zostać.

Klub zapewnił im kierowców, którzy po zakończeniu imprezy mieli rozwieźć ich do domów. Tom Lawrence miał jednak inne plany - uznał, że jest w stanie prowadzić, zaprosił do samochodu Keogha i Benneta i odjechali. Ich podróż zakończyła się na słupie. Wskutek kolizji 33-letni kapitan drużyny doznał bardzo poważnej kontuzji nogi i nie zagra do końca sezonu.

Oświadczenie Derby County

Derby wydało już oświadczenie w tej sprawie, a zawodnicy mogą spodziewać się surowych konsekwencji.

"Zawodnicy są poddani rygorystycznemu postępowaniu zgodnym z klubowymi procedurami dyscyplinarnymi. Uczestnicy tych wydarzeń wiedzą, że zapłacą wysoką cenę za swoje zachowanie. Poza karami, które otrzymają, liczymy, że zaangażują się charytatywnie w działalność pro-społeczną. Nieuzasadnione działania tej niewielkiej grupy są całkowicie sprzeczne z postawami promowanymi przez klub Derby County. Wszyscy mogą jednak liczyć na nasze wsparcie" - czytamy.

Po ośmiu kolejkach Championship Derby County, które w poprzednim sezonie do końca walczyło o awans do elity, zajmuje 18. miejsce. W piątek 27 września drużyna Krystiana Bielika zmierzy się u siebie z Birmingham City (11.).

RadioZET.pl/sport.pl/dcfc.co.uk/KS