Zamknij

Kobieta poprowadzi mecz o Superpuchar Europy

Krzysztof Sobczak
02.08.2019 13:20
Stephanie Frappart sędzia meczu o Superpuchar Europy
fot. DAMIEN MEYER/AFP/East News

UEFA wyznaczyła sędziego meczu o Superpuchar Europy Liverpool - Chelsea, który 14 sierpnia zostanie rozegrany w Stambule. Po raz pierwszy w historii oficjalne spotkanie męskich drużyn pod egidą europejskiej federacji poprowadzi kobieta, Stephanie Frappart.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Na liniach partnerować jej będą Manuela Nicolosi i Michelle O'Neal.

Zobacz także

Stephanie Frappart prowadziła m.in. finał mistrzostw świata kobiet pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Holandią, ale ma już doświadczenia z prowadzenia spotkań "męskiej" Ligue 1. W kwietniu zadebiutowała w tej roli w meczu Amiens - Strasbourg. W sezonie 2019/2020 będzie etatowym sędzią podczas spotkań najwyższej klasy rozgrywkowej we Francji.

- Ma umiejętności do prowadzenia najważniejszych meczów, co udowodniła podczas finału kobiecego mundialu. Mam nadzieję, że spotkanie w Stambule zapewni jej jeszcze więcej doświadczenia i pozwoli wskoczyć na szczyt swojej kariery - powiedział szef sędziów UEFA Roberto Rosetti.

Superpuchar Europy Liverpool - Chelsea: kiedy mecz?

Mecz o Superpuchar Europy Liverpool - Chelsea odbędzie się 14 sierpnia o godz. 21. "The Reds" sięgali po to trofeum trzy razy (1997, 2001, 2005), "The Blues" raz (1998).

RadioZET.pl/KS