Zamknij

Kluby Superligi: Nie ulegniemy żadnym przymusom ze strony UEFA

26.05.2021 19:04
Florentino Perez, Superliga
fot. PAP/EPA

Real Madryt, Barcelona i Juventus w oficjalnym komunikacie zareagowały na postępowanie, jakie oficjalnie otworzyła w ich sprawie UEFA. Kluby jasno podkreślają, że nie porzucają projektu Superligi i nie ulegną żadnym przymusom i presji ze strony europejskiej federacji.

PEŁNY KOMUNIKAT BARCELONY, JUVENTUSU I REALU MADRYT WS. POSTĘPOWANIA UEFA

"Barcelona, Juventus i Real Madryt chcą wyrazić absolutny sprzeciw wobec działań UEFA, które federacja stosuje wobec trzech największych klubów w historii piłki nożnej. To rażąca postawa, która jest sprzeczna z orzeczeniem sądu, który nakazał UEFA, aby powstrzymała się od podejmowania jakichkolwiek działań przeciwko klubom-założycielom Superligi.

Otwarcie sprawy dyscyplinarnej przez UEFA jest całkowicie niezrozumiałe i bezpośrednio podważa rządy prawa, które my, obywatele Unii Europejskiej, zbudowaliśmy w oparciu o demokrację. Ponadto jest brakiem szacunku dla autorytetu samych sądów.

Od samego początku Superliga była utworzona w celu poprawy sytuacji europejskiej piłki nożnej, zawsze w stałym dialogu z UEFA oraz w celu dalszego zwiększania zainteresowania tym sportem i oferowania kibicom jak najlepszego widowiska. Wszystko to w ramach zrównoważonego rozwoju i solidarności, zwłaszcza w bardzo złej sytuacji ekonomicznej, jakiej doświadcza większość klubów europejskich.

Zamiast próbować unowocześnić piłkę nożną w otwartym dialogu, UEFA chce, abyśmy wycofali postępowanie sądowe, które kwestionowało jej monopol na europejską piłkę nożną. Barcelona, Juventus i Real Madryt nie ulegną żadnemu rodzajowi przymusu ani presji i nadal będą wykazywać niezłomną wolę debaty, opartej na szacunku, na temat pilnych rozwiązań, których domaga się dziś świat futbolu.

Albo zmodernizujemy piłkę nożną, albo będziemy świadkami jej nieuchronnego upadku".

Przypomnijmy, że UEFA oficjalnie otworzyła postępowanie przeciwko trzem wyżej wymienionym klubom, które jako jedyne nie wycofały się z projektu Superligi. Media spekulują, że może wykluczyć je z kolejnej edycji Ligi Mistrzów.

CZYTAJ WIĘCEJ: UEFA grozi klubom z Superligi. Wszczęła postępowanie dyscyplinarne