KMŚ: Real Madryt w finale, wymęczone zwycięstwo z Al-Jazirą

13.12.2017 20:07

Real Madryt wygrał z Al-Jazirą 2:1 w półfinale Klubowych Mistrzostw Świata. Gole dla "Królewskich" strzelali Cristiano Ronaldo i Gareth Bale.

Cristiano Ronaldo fot. PAP/EPA

Podopieczni Zinedine'a Zidane'a dominowali od samego początku. Już po pierwszym kwadransie mogli prowadzić różnicą dwóch lub trzech bramek, ale strzały Cristiano Ronaldo skutecznie zatrzymywał golkiper rywali. Niespodziewanie - mimo wielu okazji - Real nie strzelił do przerwy żadnego gola. Trafiła za to Al-Jazira. W 41. minucie Keylora Navasa pokonał z bliska Romarinho.

Druga połowa rozpoczęła się od sensacyjnej akcji ekipy ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Al-Jazira ruszyła z kontratakiem i zdobyła drugą bramkę. Sędzia skorzystał jednak z systemu VAR. Powtórka pokazała, że gol nie powinien być uznany. Arbiter odgwizdał spalonego.

Kilka chwil później do wyrównania doprowadził Cristiano Ronaldo, który wykorzystał podanie Luki Modrica i mocnym strzałem w długi róg pokonał bramkarza rywali. Zwycięskiego gola strzelił w 81. minucie wprowadzony na boisko w drugiej połowie Gareth Bale.

W finale Real Madryt zagra z brazylijskim Gremio. Mecz odbędzie się w sobotę o godz. 18.00.