Real Madryt w finale Klubowych Mistrzostw Świata, hat-trick Bale'a!

19.12.2018 19:28

Real Madryt wygrał z Kashimą Antlers 3:1 i awansował do finału Klubowych Mistrzostw Świata. Bohaterem meczu był Gareth Bale, który strzelił dla "Królewskich" trzy bramki.

Gareth Bale fot. PAP/EPA

Real słabo rozpoczął to spotkanie. Przez wiele minut nie potrafił stworzyć sobie dogodnej sytuacji do zdobycia bramki. Pierwszą zdobył dopiero w 44. minucie, kiedy pokonał bramkarza rywali strzałem z bliskiej odległości.

W 53. minucie Walijczyk wykorzystał nieporozumienie defensywy Japończyków i wpakował piłkę do pustej bramki. Hat-tricka uzupełnił dwie minuty później, gdy zdobył gola po mocnym strzale z ostrego kąta.

W końcówce honorowe trafienie dla Kashimy zanotował Shoma Doi.

Real Madryt w finale Klubowych Mistrzostw Świata zagra z Al-Ain ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, które w półfinale niespodziewanie okazało się lepsze od argentyńskiego River Plate. Mecz odbędzie się w sobotę o godz. 17.30.