Klub umieścił dmuchane lalki na trybunach. Grozi mu surowa kara

20.05.2020 11:23
klub z Seulu może zostać ukarany za dmuchane lalki
fot. Twitter

Klub z Seulu, który umieścił dmuchane lalki na trybunach w czasie niedzielnego meczu może zostać ukarany. Drużynie grozi odjęcie co najmniej pięciu punktów oraz grzywna. O rozpoczęciu postępowania dyscyplinarnego poinformowały w środę władze rozgrywek.

Z powodu pandemii koronawirusa spotkania w lidze koreańskiej rozgrywane są bez udziału kibiców. Klub FC Seul na trybunach posadził dmuchane lalki, które wyposażono także w transparenty.

Problemem nie okazały się lalki same w sobie, a fakt, że jedna z nich "trzymała" baner z nazwą ich producenta. Co więcej okazało się, że prezes tej firmy jest wielkim fanem FC Seul.

Klub przeprosił za incydent i poinformował, że zwrócił się do policji o wszczęcia śledztwa w sprawie możliwości popełnienia oszustwa. Kary dyscyplinarne nałożono natomiast na trzech pracowników odpowiedzialnych za umieszczenie lalek na trybunach.

Rozlicz PIT z Radiem ZET

Władze ligi będą badały czy nie doszło do nielegalnej reklamy oraz czy obecność dmuchanych lalek na trybunach nie naruszyła wizerunku ligi. Karą w takim przypadku może być odjęcie co najmniej pięciu punktów oraz grzywna.

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/PAP