Kiedy losowanie eliminacji Ligi Europy? Jaga, Lech i Arka czekają na rywali

Krzysztof Sobczak
05.06.2017 10:30
Jagiellonia - Lech
fot. PAP

Jagiellonia Białystok, Lech Poznań i sensacyjny zdobywca Pucharu Polski Arka Gdynia wywalczyły prawo startu w eliminacjach Ligi Europy. Dwie pierwsze drużyny swoj udział w tych rozgrywkach rozpoczną od pierwszej rundy, natomiast podopieczni Leszka Ojrzyńskiego przystąpią do rywalizacji od trzeciego etapu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Dla wicemistrza Polski i "Kolejorza" oznacza to niezwykle krótkie wakacje. Losowanie par pierwszej i drugiej rundy odbędzie się 19 czerwca w Nyonie, a 10 dni później trzeba będzie wybiec na boisko (29 czerwca; rewanże 6 lipca). Obie polskie drużyny będą rozstawione, a więc potencjalni rywale na nikim nie powinni zrobić wrażenia. Większym problemem może okazać się konieczność dalekich podróży do Kazachstanu, Azerbejdżanu bądź Armenii.

Arka Gdynia jako zdobywca Pucharu Polski rozpocznie swój udział w tych rozgrywkach od trzeciej rundy i nie ma co marzyć o rozstawieniu, bowiem dysponuje najgorszym współczynnikiem spośród wszystkich drużyn. Przeciwnik może być więc naprawdę atrakcyjny - w tym gronie znajdują się m.in. Athletic Bilbao, Everton, AC Milan, PSV Eindhoven, Zenit Sankt Petersburg czy Bordeaux.

Losowanie par trzeciej rundy eliminacji odbędzie się 14 czerwca, a mecze 27 lipca oraz 3 sierpnia.

RadioZET.pl/KS