Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Jerzy Brzęczek selekcjonerem reprezentacji Polski. Pół roku spokojnej pracy

23.07.2018 13:43
sport

Jerzy Brzęczek oficjalnie objął stanowisko selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski. Na pierwszej konferencji prasowej 47-latek przyznał, że nie spodziewał się nominacji, ale jest nią zaszczycony. Teraz ma pół roku, aby przygotować drużynę do eliminacji Euro 2020.

Jerzy Brzęczek zadebiutuje w roli selekcjonera 7 września fot. PAP

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Do końca 2018 roku biało-czerwoni rozegrają sześć spotkań - cztery w Lidze Narodów i dwa towarzyskie. Brzęczek zadebiutuje w nowej roli 7 września w wyjazdowym meczu z Włochami, a przed polską publicznością zaprezentuje się cztery dni później w sparingu z Irlandią.

Liga Narodów będzie dla selekcjonera pierwszym poligonem doświadczalnym i o ile są to istotne rozgrywki, to celem nadrzędnym Jerzego Brzęczka jest awans do Euro 2020. 2 grudnia odbędzie się losowanie grup, a kwalifikacje ruszą 21 marca 2019 roku. Koniec eliminacji zaplanowano na 19 listopada.

- Od razu będziemy grać z silnymi przeciwnikami w Lidze Narodów. To będzie test dla nas wszystkich, ale będziemy na to gotowi. Nie zabraknie trudnych momentów, ale one są potrzebne, aby drużyna stanowiła monolit - ocenił 47-letni trener.

Jerzy Brzęczek selekcjonerem reprezentacji Polski

- To dla mnie zaszczyt i wyróżnienie. Bycie selekcjonerem reprezentacji Polski to nie jest prosta rzecz - i nie zdarza się często. Wiem, jaka to odpowiedzialność. Byłem zaskoczony, gdy się dowiedziałem, ale bardzo szczęśliwy. To wyzwanie - ocenił Jerzy Brzęczek.

W czasie konferencji prasowej Jerzy Brzęczek przedstawił sztab szkoleniowy oraz wybrał kapitana drużyny narodowej.

RadioZET.pl/Twitter/KS

Oceń