Jerzy Brzęczek selekcjonerem reprezentacji Polski. Pół roku spokojnej pracy

Krzysztof Sobczak
23.07.2018 13:43
Jerzy Brzęczek zadebiutuje w roli selekcjonera 7 września
fot. PAP

Jerzy Brzęczek oficjalnie objął stanowisko selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski. Na pierwszej konferencji prasowej 47-latek przyznał, że nie spodziewał się nominacji, ale jest nią zaszczycony. Teraz ma pół roku, aby przygotować drużynę do eliminacji Euro 2020.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Do końca 2018 roku biało-czerwoni rozegrają sześć spotkań - cztery w Lidze Narodów i dwa towarzyskie. Brzęczek zadebiutuje w nowej roli 7 września w wyjazdowym meczu z Włochami, a przed polską publicznością zaprezentuje się cztery dni później w sparingu z Irlandią.

Liga Narodów będzie dla selekcjonera pierwszym poligonem doświadczalnym i o ile są to istotne rozgrywki, to celem nadrzędnym Jerzego Brzęczka jest awans do Euro 2020. 2 grudnia odbędzie się losowanie grup, a kwalifikacje ruszą 21 marca 2019 roku. Koniec eliminacji zaplanowano na 19 listopada.

- Od razu będziemy grać z silnymi przeciwnikami w Lidze Narodów. To będzie test dla nas wszystkich, ale będziemy na to gotowi. Nie zabraknie trudnych momentów, ale one są potrzebne, aby drużyna stanowiła monolit - ocenił 47-letni trener.

Jerzy Brzęczek selekcjonerem reprezentacji Polski

- To dla mnie zaszczyt i wyróżnienie. Bycie selekcjonerem reprezentacji Polski to nie jest prosta rzecz - i nie zdarza się często. Wiem, jaka to odpowiedzialność. Byłem zaskoczony, gdy się dowiedziałem, ale bardzo szczęśliwy. To wyzwanie - ocenił Jerzy Brzęczek.

W czasie konferencji prasowej Jerzy Brzęczek przedstawił sztab szkoleniowy oraz wybrał kapitana drużyny narodowej.

RadioZET.pl/Twitter/KS