Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Kibole pobili piłkarzy Sportingu Lizbona. Najlepszy strzelec ze szwami na głowie [ZDJĘCIA]

16.05.2018 09:07
sport

Uzbrojona w pałki i pasy grupa ok. 50 zamaskowanych mężczyzn wtargnęła na plac treningowy Sportingu Lizbona i zaatakowała przebywających tam piłkarzy. Ranny został najlepszy strzelec zespołu (33) Holender Bas Dost, ucierpiało także dwóch członków sztabu szkoleniowego.

Bas Dost ranny po ataku kiboli fot. Twitter

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Sprawcy mieli także wtargnąć do szatni i wyzywać trenera Jorge Jesusa i kilku piłkarzy, grożąc im bronią. W mediach ukazały się zdjęcia 28-letniego Dosta z ciętymi ranami twarzy.

Przedstawiciele Sportingu stanowczo potępili akty agresji i wandalizmu.

- Nie możemy w żaden sposób być łączeni z takim zachowaniem wobec zawodników, trenerów i sztabu ani z podejściem, które wiąże się ze stosowaniem przemocy. To nie jest i nie może być Sporting. Podejmiemy wszelkie możliwe kroki aby odszukać odpowiedzialnych za to, co się stało, i nie zawahamy się wystąpić o ich ukaranie - napisano w oświadczeniu.

Fatalna atmosfera w Sportingu

Sporting zakończył rywalizację w portugalskiej ekstraklasie na trzecim miejscu, dotarł także do ćwierćfinału Ligi Europy. Odpadł z niej w kwietniu po porażce w dwumeczu z Atletico Madryt.

Prezes klubu Bruno de Carvalho zagroził wówczas, że zawiesi cały pierwszy zespół, zarzucając piłkarzom brak zaangażowania i słabą grę. Ostatecznie nikogo od drużyny nie odsunięto, ale po wpisach zawodników w mediach społecznościowych można było stwierdzić, że atmosfera w klubie jest napięta.

RadioZET.pl/PAP/KS

Oceń