Oświadczenie Legii: Nie będzie tolerancji dla przekraczania granic

Andreas Nicolaides
02.10.2017 16:45
Oświadczenie Legii: Nie będzie tolerancji dla przekraczania granic
fot. PAP/EPA

Legia Warszawa wydała oficjalny komunikat w sprawie zajść, do których w nocy z niedzieli na poniedziałek doszło na parkingu na stadionie przy ul. Łazienkowskiej, gdzie kibole wdali się w szarpaninę z piłkarzami, którzy wrócili właśnie z Poznania, gdzie przegrali z tamtejszym Lechem aż 0:3.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Piłkarze Legii mieli oberwać kilka razy z tzw. liścia w tył głowie. Ucierpieć miał także asystent trenera Aleksandar Vuković. Mówi się, że na graczy czekała grupa około 50 kiboli.

Zobacz także

Pełna treść oświadczenia Legii Warszawa:

Legia Warszawa informuje, że dokładnie analizuje zajścia, które miały miejsce w nocy z 1 na 2 października, po powrocie drużyny z przegranego meczu w Poznaniu.

Pierwsze ustalania wskazują, że grupa osób weszła na teren stadionu zgodnie z przyjętą praktyką po meczach wyjazdowych, co nie dawało ochronie obiektu podstaw do niepokoju. Niestety po wjeździe autokaru na parking doszło do ostrej wymiany zdań i szarpaniny z udziałem zawodników oraz członków sztabu, które łącznie trwały ok. 8 minut.

Klub ma świadomość silnych emocji związanych z niepowodzeniem sportowym drużyny, ale jednoznacznie potępia wyrażanie ich w sposób odbiegający od przyjętych norm.

Podstawową zasadą w Legii powinna być zasada wzajemnego szacunku, nawet w trudnych i konfliktowych sytuacjach klub nie będzie tolerował przekraczania normalnie obowiązujących granic.

Legia będzie dalej wnikliwie analizowała wszystkie fakty związane z incydentem i na podstawie wyciągniętych wniosków podejmie wszelkie możliwe działania, aby zapewnić zawodnikom i wszystkim pracownikom klubu pełne bezpieczeństwo. 

RadioZET.pl/legia.com/AN