Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Kibole pobili piłkarzy Legii. Część zawodników myśli o rozwiązaniu kontraktu!

02.10.2017 12:29
sport

Część piłkarzy Legii Warszawa, którzy w poniedziałek zostali pobici przez kiboli, myśli o rozwiązaniu kontraktu z winy klubu - informuje "Przegląd Sportowy". Mają ku temu podstawy.

Lech - Legia fot. Łukasz Cynalewski / Agencja Gazeta

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Legia, tak jak każda inna drużyna, zobowiązana jest do zapewnienia swoim graczom bezpieczeństwa na terenie klubu. Tych obowiązków nie dopełniono, bowiem ok. 50 kiboli weszło na Łazienkowską 3 bez problemu. Mieli powiedzieć ochroniarzom, że chcą wejść, żeby... porozmawiać z piłkarzami. Skończyło się pobiciem - oszczędzono jedynie Arkadiusza Malarza, Michała Kucharczyka i trenera Romeo Jozaka - oraz groźbami, że jeśli przegrają kolejny mecz, dojdzie do podobnych scen.

Jak informuje "Przegląd Sportowy", teraz część z poszkodowanych zastanawia się nad swoją przeszłością w Legii i myśli o rozwiązaniu kontraktu z winy klubu. To oznaczałoby dla Dariusza Mioduskiego konieczność wypłacenia zawodnikom pieniędzy należnych im do końca trwania umowy.

Oliwy do ognia dolał trener Romeo Jozak, który po klęsce w Poznaniu bardzo ostro skrytykował swoich piłkarzy, tracąc tym samym szatnię.

Weszli jak do siebie

Kibice i dziennikarze określili tę sytuację za "patologiczną". W relacjach podkreśla się fakt, że kibole weszli na teren stadionu jakby wchodzili do własnego domu, a ochrona nie reagowała.

W meczu 11. kolejki Legia w fatalnym stylu przegrała na wyjeździe z Lechem 0:3 i zajmuje obecnie 8. miejsce w tabeli ekstraklasy.

RadioZET.pl/Przegląd Sportowy/KS

Oceń