Skandal w Lublinie! 40 kiboli przegoniło z boiska kilkuletnie dzieci

Andreas Nicolaides
09.05.2017 16:59
Orlik
fot. East News

Pierwszy trening projektu Legia Soccer Schools nie odbył się z powodu wtargnięcia na boisko przy Szkole Podstawowej nr 38 przy ul. Wołodyjowskiego w Lublinie 40 kiboli Motoru Lublin. Mężczyźni przegonili z murawy kilkuletnie dzieci. Rodzice i trenerzy byli bezradni.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Legia Soccer Schools to projekt, dzięki któremu na terenie całego kraju organizowane są treningi piłkarskie dla najmłodszych. Istnieje w Polsce już około 80 tego typu "sportowych przedszkoli".

W minioną niedzielę otwarte miało być pierwsze takie w Lublinie. Do udziału w zajęciach gotowych było 30 dzieci w wieku od trzech do sześciu lat. Przed godz. 11.00 zamiast nich na boisko wtargnęli jednak kibole.

- Na 40 minut przed treningiem na boisko weszła grupa około 40 młodych mężczyzn, którzy przedstawili się jako kibice Motoru Lublin. Zaczęli przesuwać sprzęt i grać w piłkę, „prosząc” trenerów i rodziców o opuszczenie boiska. Mężczyźni mieli przy tym wyrażać się w wulgarny sposób - czytamy wypowiedź Marcina Harasimowicza, menedżera Legia Soccer Schools, na lublin.wyborcza.pl.

Jeden z trenerów miał wezwać policję. Po jej przyjeździe stwierdził jednak, że interwencja nie jest potrzebna, a on sam znajdzie inny termin na przeprowadzenie zajęć.

Zachowanie kiboli jest o tyle przykre, że ucierpiała na nim nie tyle Legia, co po prostu dzieci.

RadioZET.pl/wyborcza.pl/AN