Zamknij

Skandaliczne zachowanie kibiców. Grozili gwałtem i śmiercią

10.12.2019 17:25
grożenie sędzi
fot. Shutterstock

Podczas jednego z meczów w Hiszpanii doszło do karygodnego zachowania kibiców. W trakcie spotkania grozili sędzi liniowej gwałtem. Dwa dni później na innym spotkaniu, sędzi głównej grożono śmiercią. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W czasie jednego z piątkowych meczów rozgrywek regionalnych na Fuertaventurze doszło do skandalicznej sytuacji. Podczas spotkania między CD Chileguą a UD Jandią wybuchła awantura między piłkarzami obu zespołów. Na zamieszaniu skorzystał jeden z kibiców, który pojawił się na murawie i podbiegł do 16-letniej sędzi liniowej. Fan był niezadowolony z jej pracy i zaczął jej grozić. Według portalu lavanguardia.com mężczyzna miał powiedzieć kobiecie, że „jak wyjdzie ze stadionu, to ją zgwałci”.

W ubiegłą niedzielę, dwa dni po tym zdarzeniu doszło do kolejnego kuriozalnego zachowania kibiców. W trakcie meczu Femaguiny Canaria a Cordobą, fani tej drugiej drużyny grozili śmiercią sędzi głównej, Anie Belenie Quiros Lopez. Z trybun wykrzykiwali, że m.in. „wrzucą ją do rzeki obok stadionu”.

Hiszpańska federacja piłki nożnej nie odniosła się do tych zdarzeń. Jednak głos zabrał lokalny oddział w Las Palmas, który wyraził solidarność z sędziami.

RadioZET.pl/ lavanguardia.com