Zamknij

Kibice Widzewa pobili sponsora w loży VIP. Napad na znanego muzyka

Maciej Walasek
25.04.2019 21:06
Widzew Łódź
fot. Andrzej Zbraniecki/East News

Podczas meczu 2. ligi pomiędzy Widzewem Łódź a Radomiakiem Radom doszło do skandalicznego zachowania łódzkich kibiców. Miłośnicy klubu napadli na jednego ze sponsorów drużyny gości. Rzucili się na mężczyznę i zaczęli okładać go pięściami. Poza nim zaatakowano znanego muzyka, Szymona Wydrę.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W środę Widzew Łódź grał z liderem 2. ligi Radomiakiem Radom. Mecz nie był zbyt emocjonujący, a całe spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem. Jednak tuż po rywalizacji na trybunach grupa kibiców Widzewa dostała się na trybunę VIP. Jeden z nich miał rozbić butelkę i grozić nią osobom zebranym w loży. Z relacji świadków wynika, że ochroniarze "gdzieś zniknęli".

Zobacz także

Kiedy goście z Radomia zaczęli opuszczać trybunę, jeden z nich został zaatakowany i dotkliwie pobity. Polała się krew. Serwis radom24.pl podaje, że ofiarą był sponsor Radomiaka, który miał wcześniej złamaną rękę na temblaku. Oprócz niego fani łódzkiego klubu popychali honorowego prezesa Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej, Jerzego Figasa. Wszyscy przedstawiciele radomskiej drużyny opuścili stadion przy alei Piłsudskiego w eskorcie policji. Delegat PZPN został już poinformowany o całym zajściu, teraz sprawą zajmie się Komisja PZPN.

Jednocześnie przed meczem doszło do ataku Szymona Wydry. Kiedy znany piosenkarz robił sobie zdjęcia z kibicami, jeden z nich zabrał mu szalik Radomiaka. Później fani chwalili się zdobytym szalikiem na trybunach.  

RadioZET.pl/radom24.pl, sport.pl/MW