Zamknij

Kibice Swansea wyśmiali tragiczną śmierć Emiliano Sala. Skandaliczne zachowanie

26.10.2019 10:08
Emiliano Sala
fot. PAP/EPA

Przed niedzielnym meczem Cardiff City ze Swansea doszło do skandalicznej sytuacji. Kibice tej drugiej drużyny wydrukowali setki biletów lotniczych z nazwiskiem tragicznie zmarłego Emiliano Sala, który zginął w katastrofie lotniczej.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Cardiff City w ramach 14. kolejki Championship podejmie ekipę Swansea. Przed derbami Południowej Walii kibice „Łabędzi” dopuścili się skandalicznego zachowania. Przed meczem wydrukowali bilety lotnicze z nazwiskiem Emiliano Sala, który na początku roku miał zostać piłkarzem Cardiff. Zawodnik w drodze do Walii zginął w katastrofie lotniczej.

Dodatkowo poza nazwiskiem Argentyńczyka na biletach widnieje też numer lotu „D3AD”, który ma oznaczać słowo „dead” (martwy przyp. red.). Poza tym w rubryce „kapitan lotu” zamieszczono Mikey’a Dye’a, który był fanem zespołu Cardiff, który osiem lat temu został zamordowany przed meczem reprezentacji Anglii z Walią.

Emiliano Sala nie żyje

28-letni Sala zginął 21 stycznia w drodze z Nantes do Cardiff, gdzie miał dołączyć do nowego klubu. Awionetka, którą leciał, wpadła do kanału La Manche. Następnego dnia od ogłoszenia śmierci piłkarza, FC Nantes poinformowało, że w koszulce z numerem 9, z jakim grał Sala, nie wystąpi już żaden zawodnik.  

RadioZET.pl/dailymail.co.uk, Twitter