Zamknij

Ostatni mecz Pawła Adamowicza. Kibice nie uszanowali minuty ciszy [WIDEO]

Maciej Walasek
10.02.2019 12:09
Ostatni mecz Pawła Adamowicza. Kibice nie uszanowali minuty ciszy [WIDEO]
fot. PAP

W sobotę w meczu Lechii Gdańsk z Pogonią Szczecin oddano hołd Pawłowi Adamowiczowi. Przed gwizdkiem odbyła się minuta ciszy, której niestety nie uszanowali kibice gości.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Lechia Gdańsk przed sobotnim spotkaniem z Pogonią postanowiła oddać hołd Pawłowi Adamowiczowi. Klub zagrał w czarnych strojach. Przed rozpoczęciem meczu Flavio Paixao, kapitan zespołu wręczył koszulkę z numerem „1”  bratu prezydenta Gdańska, Piotrowi.

Zobacz także

- Marzeniem mojego brata było to, by Lechia stanęła przynajmniej na ligowym podium i powtórzyła wynik drużyny, w której grał Roman Korynt – powiedział brat zmarłego prezydenta Gdańska.

Skandal na meczu Lechii: Kibice nie uszanowali minuty ciszy dla Pawła Adamowicza

Na chwilę przed rozpoczęciem spotkania, zawodnicy obu klubów i prawie 13 tys. widzów na trybunach oddało cześć Pawłowi Adamowiczowi. Podczas minuty ciszy nie popisali się kibice Pogoni Szczecin. Fani gości w trakcie uczczenia pamięci nie przestali skandować swoich haseł, które również obrażały tragicznie zmarłego prezydenta oraz domagali się wpuszczenia reszty kibiców na sektor.

- Zwykłe chamstwo. Niestety nie wszyscy zdajemy egzamin. Brak empatii i stadne działania wywołują prymitywne zachowania. Tak się po prostu nie robi. Ważne jednak, że my, gdańszczanie, potrafimy zachować się solidarnie - skomentował radny Andrzej Kowalczys.

Lechia Gdańsk pokonała Pogoń 2:1. Prezydent Paweł Adamowicz był mocno związany z klubem i wierzył, że zespół zacznie osiągać sukcesy. Na tę chwilę gdańszczanie są liderem Ekstraklasy i walczą o swój pierwszy mistrzowski tytuł w historii.

RadioZET.pl/sportowefakty.pl/MW