Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ostatni mecz Pawła Adamowicza. Kibice nie uszanowali minuty ciszy [WIDEO]

10.02.2019 12:09
sport

W sobotę w meczu Lechii Gdańsk z Pogonią Szczecin oddano hołd Pawłowi Adamowiczowi. Przed gwizdkiem odbyła się minuta ciszy, której niestety nie uszanowali kibice gości.

Ostatni mecz Pawła Adamowicza. Kibice nie uszanowali minuty ciszy [WIDEO] fot. PAP

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Lechia Gdańsk przed sobotnim spotkaniem z Pogonią postanowiła oddać hołd Pawłowi Adamowiczowi. Klub zagrał w czarnych strojach. Przed rozpoczęciem meczu Flavio Paixao, kapitan zespołu wręczył koszulkę z numerem „1”  bratu prezydenta Gdańska, Piotrowi.

- Marzeniem mojego brata było to, by Lechia stanęła przynajmniej na ligowym podium i powtórzyła wynik drużyny, w której grał Roman Korynt – powiedział brat zmarłego prezydenta Gdańska.

Skandal na meczu Lechii: Kibice nie uszanowali minuty ciszy dla Pawła Adamowicza

Na chwilę przed rozpoczęciem spotkania, zawodnicy obu klubów i prawie 13 tys. widzów na trybunach oddało cześć Pawłowi Adamowiczowi. Podczas minuty ciszy nie popisali się kibice Pogoni Szczecin. Fani gości w trakcie uczczenia pamięci nie przestali skandować swoich haseł, które również obrażały tragicznie zmarłego prezydenta oraz domagali się wpuszczenia reszty kibiców na sektor.

- Zwykłe chamstwo. Niestety nie wszyscy zdajemy egzamin. Brak empatii i stadne działania wywołują prymitywne zachowania. Tak się po prostu nie robi. Ważne jednak, że my, gdańszczanie, potrafimy zachować się solidarnie - skomentował radny Andrzej Kowalczys.

Lechia Gdańsk pokonała Pogoń 2:1. Prezydent Paweł Adamowicz był mocno związany z klubem i wierzył, że zespół zacznie osiągać sukcesy. Na tę chwilę gdańszczanie są liderem Ekstraklasy i walczą o swój pierwszy mistrzowski tytuł w historii.

RadioZET.pl/sportowefakty.pl/MW

Oceń