Kibice Arsenalu cieszą się z odejścia Szczęsnego? Ten filmik mówi wiele [WIDEO]

Krzysztof Sobczak
19.07.2017 10:00
Wojciech Szczęsny
fot. EastNews

We wtorek Wojciech Szczęsny przeszedł testy medyczne, a już w środę najprawdopodobniej podpisze kontrakt z mistrzem Włoch, Juventusem. Tymczasem w mediach społecznościowych fani Arsenalu wymieniają się filmikiem, z którego jasno można wnioskować, że cieszą się z odejścia polskiego bramkarza.

Zagłosuj

Czy Wojciech Szczęsny jest odpowiednim następcą Buffona?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Złe decyzje, niepewne interwencje, prokurowane rzuty karne, czerwone kartki, nieporozumienia z obrońcami - to wszystko można zobaczyć na nieco ponad 2-minutowym filmiku z wpadkami Wojciecha Szczęsnego. Wielu fanom "Kanonierów" spadł kamień z serca po informacji, że 27-letni golkiper odchodzi do Juventusu. Londyńczycy zarobili na tym transferze - według różnych źródeł - 10-12 milionów euro.

Część kibiców nie godzi się z wyszydzaniem Polaka. Życzą mu powodzenia, podkreślają, że kwota ok. 10 mln euro jest "śmieszna" i przypominają nie tylko te złe, ale również dobre momenty.

Odchodzi po 11 latach

Szczęsny dołączył do Arsenalu w 2006 roku. Miał wówczas 16 lat. Arsene Wenger włączył go do pierwszej drużyny w 2009 roku. Od tego czasu wiodło mu się różnie - wygrał rywalizację z Łukaszem Fabiańskim, potem stracił miejsce na rzecz Manuela Almunii, aż wreszcie przed rozpoczęciem sezonu 2015/2016, kiedy Arsenal zatrudnił Petra Cecha, został wypożyczony do Romy.

To był strzał w dziesiątkę. W dwa lata Szczęsny zapracował na miano jednego z najlepszych golkiperów Serie A, a w minionych rozgrywkach zachował najwięcej czystych kont spośród wszystkich bramkarzy. W tym względzie wyprzedził nawet Gianluigiego Buffona, który teraz będzie jego klubowym kolegą w Juventusie. Na profilach "Starej Damy" można wyczytać, że to "znakomity golkiper" i doskonały ruch ze strony klubu. Podkreślają, że za niewielką cenę zyskali bardzo dobrego fachowca.

RadioZET.pl/KS