Zamknij

Khouma Babacar przeszedł atak serca. Chwile grozy na treningu w Turcji

09.07.2021 08:45
Khouma Babacar przeszedł atak serca
fot. Vadim Kudinov/SIPA/EAST NEWS

Khouma Babacar, 28-letni napastnik Alanyasporu, a wcześniej m.in. Fiorentiny i Sassuolo, w trakcie treningu przeszedł atak serca i trafił do szpitala. Życiu piłkarza nie zagraża żadne niebezpieczeństwo.

  • Khouma Babacar, były napastnik Fiorentiny, a obecnie Alanyasporu, miał atak serca na treningu
  • 28-letni piłkarz trafił do szpitala, a jego życiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo
  • Jego dramat na nowo przywołał sytuację z Euro 2020 (2021) i dramat Christiana Eriksena

Khouma Babacar większą część swojej kariery spędził we Włoszech. Przez dziewięć lat był piłkarzem Fiorentiny, w której barwach wystąpił m.in. w pierwszym meczu fazy grupowej Ligi Europy 2015/2016 z Lechem Poznań (1:2). W 2018 roku przeniósł się do Sassuolo, a obecnie gra w tureckim Alanyasporu. To właśnie na treningu tej drużyny doszło do dramatu.

Jak wynika z komunikatu opublikowanego przez klub, 28-letni Senegalczyk podczas zajęć przeszedł atak serca. "Po pierwszych badania ustalono, że Khouma Babacar, który przewrócił się na treningu, miał atak serca. Dalsze leczenie i kolejne badania zostaną przeprowadzone w klinice Alanya Anadolu" - poinformowano na twitterowym koncie Alanyasporu.

Zawał serca Christiana Eriksena

Babacarowi na szczęście nic się nie stało, zdążył już nawet opublikować zdjęcie ze szpitala i spotkać się z kolegą z Sassuolo, a obecnie obrońcą Juventusu Merihem Demiralem, ale takie informacje na nowo przypomniały o dramacie Christiana Eriksena. Duńczyk na oczach milionów kibiców z całego świata miał atak serca w trakcie inauguracyjnego meczu Euro 2020 (2021) z Finlandią. Niezbędna była reanimacja na boisku, by uratować życie pomocnika Interu Mediolan. W tym przypadku również skończyło się na strachu.

Nie wiadomo, czy Eriksen i Babacar będą w stanie kontynuować kariery.

RadioZET.pl