Kepa Arrizabalaga w Chelsea za 80 mln euro. To najdroższy bramkarz w historii

Andreas Nicolaides
08.08.2018 11:13
Kepa Arrizabalaga
fot. PAP/EPA

Kepa Arrizabalaga zostanie nowym bramkarzem Chelsea. Londyńczycy zapłacą za jego transfer aż 80 milionów euro, co uczyni go najdroższym bramkarzem w historii futbolu. Kim jest Kepa? Co osiągnął?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Kepa Arrizabalaga uznawany jest za jeden z największych talentów bramkarskich na świecie. Kibice w Polsce mogą pamiętać go z młodzieżowych mistrzostw Europy, podczas których bronił barw reprezentacji Hiszpanii i zdobył z nią srebrny medal. W dorosłej kadrze zagrał tylko raz - w 2017 roku w wygranym 5:0 meczu z Kostaryką. Był powołany na MŚ 2018 w Rosji.

Kepa Arrizabalaga - nowy bramkarz Chelsea

23-latek jest wychowankiem Athletiku Bilbao. W pierwszej drużynie gra od 2016 roku. Wcześniej był na wypożyczeniu w Ponferradinie i Realu Valladolid. Zimą tego roku był bliski transferu do Realu Madryt za 20 milionów euro. W stolicy Hiszpanii nie chciał go jednak Zinedine Zidane, który wolał Keylora Navasa.

Kepa, którego kontrakt wygasał w czerwcu 2018 roku, mógł poczekać do końca umowy i latem odejść z klubu za darmo. Zdecydował się jednak podpisać nowy kontrakt i związał się z klubem do 2025 roku. W umowie zawarto jednak klauzulę wykupu w wysokości 80 milionów euro, z której we wtorek skorzystała Chelsea.

Transfery 2018. Thibault Courtois w Realu Madryt

Transfer Kepy Arrizabalagi do Chelsea oznacza, że z londyńskim klubem pożegna się Thibault Courtois. Belg za około 35 milionów euro trafi do Realu Madryt.

RadioZET.pl/AN