Zamknij

Kelvin Maynard nie żyje. 32-letni piłkarz zginął w strzelaninie

Maciej Walasek
19.09.2019 18:15
Kelvin Maynard nie żyje. 32-letni piłkarz zginął w strzelaninie
fot. Twitter

Kelvin Maynard nie żyje. 32-letni piłkarz zmarł w wyniku strzelaniny, do której doszło w Amsterdamie. W przeszłości zawodnik mógł trafić do Ekstraklasy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Kelvin Maynard został jedną z ofiar strzelaniny w Amsterdamie. Świadkowie zdarzenia relacjonowali, że do samochodu prowadzonego przez piłkarza dojechało dwóch ludzi na skuterze. Napastnicy zaczęli strzelać do 32-latka, który zaczął uciekać. W pewnym momencie Maynard uderzył w ścianę budynku. W wyniku odniesionych obrażeń nie udało go się uratować.

- Możemy potwierdzić, że śmiertelną ofiarą strzelaniny był 32-letni Kelvin Maynard. Śledztwo w sprawie jego śmierci jest w toku – zakomunikowała miejscowa policja.

Kelvin Maynard w 2014 roku był bliski przejścia do Ekstraklasy. Latem zawodnik trafił na testy Zawiszy Bydgoszcz. Po wystąpieniu w sparingu przeciwko Hapoelowi Beer Szewa, polski klub nie zdecydował się na ściągnięcie piłkarza.

Kiedy transfer do Zawiszy nie doszedł do skutku, Maynard przeniósł się do czwarto ligowego Burton Albion, z którym zdołał przebić się do Championship. Jego ostatnim klubem była amatorska drużyna Alphense Boys.

RadioZET.pl/sportowefakty.pl