Katastrofa w Genui. Mecze Sampdorii i Genoi przełożone

Krzysztof Sobczak
16.08.2018 17:39
Mecze Sampdorii i Genoi przełożny
fot. AFP/EAST NEWS

Zaplanowane na niedzielę mecze pierwszej kolejki włoskiej Serie A Sampdoria Genua - Fiorentina oraz AC Milan - Genoa CFC zostały przełożone. We wtorek w Genui doszło do tragicznego w skutkach zawalenia się mostu na autostradzie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Jak poinformowano w komunikacie, władze Lega Serie A (organ zarządzający rozgrywkami - PAP) na wniosek obu klubów z Genui, w związku z tragedią w tym mieście, po porozumieniu również z Fiorentiną oraz Milanem, postanowiły przełożyć mecze. Nowe terminy mają zostać podane w najbliższych dniach.

Piłkarzami Sampdorii Genua są Bartosz Bereszyński, Karol Linetty i Dawid Kownacki, w Genoi występuje Krzysztof Piątek, a w Fiorentinie - bramkarz Bartłomiej Drągowski.

Niewykluczone, że na znak solidarności z Genuą pozostałe ekipy również będą wnioskowały o przełożenie spotkań. Wówczas inauguracje sezonu musiałaby zostać przesunięta.

Katastrofa w Genui

Lokalne władze w Genui podały w czwartek, że w katastrofie wiaduktu zginęło 38 osób, a nie 39 - jak wcześniej ogłoszono. Rannych jest 15 osób, w tym 9 w stanie ciężkim. Stan jednej określa się jako krytyczny.

Szef prokuratury w Genui Francesco Cozzi poinformował, że nadal zaginionych jest od 10 do 20 osób. Z kolei przewodniczący władz regionu Liguria Giovanni Toti powiedział dziennikarzom, że wraz z upływem czasu od wtorkowej katastrofy "mało prawdopodobne staje się znalezienie ocalonych" pod gruzami.

Ratownicy wciąż przeszukują rumowisko, w którym leży wiele zniszczonych samochodów.

TO TAKŻE MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

RadioZET.pl/PAP/KS