Zamknij

Pierwsze wyniki śledztwa ws. katastrofy śmigłowca właściciela Leicester

Krzysztof Sobczak
07.11.2018 10:01
Pierwsze wyniki śledztwa ws. katastrofy śmigłowca właściciela Leicester
fot. BEN STANSALL/AFP/East News

Policja z hrabstwa Leicestershire przekazała pierwsze wyniki śledztwa prowadzonego w sprawie katastrofy śmigłowca, w której zginął właściciel Leicester City Vichai Srivaddhanaprabha. Funkcjonariusze przeprowadzili analizę nagrań.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Do tragedii doszło 27 października po spotkaniu Premier League Leicester City - West Ham United. Helikopter należący do właściciela "Lisów" runął na parking przy King Power Stadium i stanął w płomieniach. Na pokładzie znajdowało się pięć osób, w tym polska pilotka Izabela Lechowicz oraz Vichai Srivaddhanaprabha. Wszyscy zginęli.

Katastrofa w Leicester. Wstępne wyniki śledztwa

Śledztwo w tej sprawie prowadzi policja w Leicestershire. Ze wstępnych analiz nagrań wynika, że ofiary miały minimalne szanse na ratunek.

- Nagranie z monitoringu pozwoliło zidentyfikować pięć ofiar tej katastrofy. Nagrania z telefonów komórkowych pokazały, jak helikopter wzbija się w powietrze, a po chwili pilot traci nad nim kontrolę. Ofiary katastrofy miały minimalne szanse na skuteczną ewakuację. Śledztwo w tej sprawie jeszcze trwa - przekazał David Sandall.

ZOBACZ TAKŻE: Wszystko o katastrofie śmigłowca właściciela Leicester

Po śmierci Vichaia władzę w klubie przejmie jego syn, dotychczasowy wiceprezes oraz dyrektor sportowy, Aiyawatt Srivaddhanaprabha.

RadioZET.pl/Independet/The Sun/KS