Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Pierwsze wyniki śledztwa ws. katastrofy śmigłowca właściciela Leicester

07.11.2018 10:01
sport

Policja z hrabstwa Leicestershire przekazała pierwsze wyniki śledztwa prowadzonego w sprawie katastrofy śmigłowca, w której zginął właściciel Leicester City Vichai Srivaddhanaprabha. Funkcjonariusze przeprowadzili analizę nagrań.

Pierwsze wyniki śledztwa ws. katastrofy śmigłowca właściciela Leicester fot. BEN STANSALL/AFP/East News

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Do tragedii doszło 27 października po spotkaniu Premier League Leicester City - West Ham United. Helikopter należący do właściciela "Lisów" runął na parking przy King Power Stadium i stanął w płomieniach. Na pokładzie znajdowało się pięć osób, w tym polska pilotka Izabela Lechowicz oraz Vichai Srivaddhanaprabha. Wszyscy zginęli.

Katastrofa w Leicester. Wstępne wyniki śledztwa

Śledztwo w tej sprawie prowadzi policja w Leicestershire. Ze wstępnych analiz nagrań wynika, że ofiary miały minimalne szanse na ratunek.

- Nagranie z monitoringu pozwoliło zidentyfikować pięć ofiar tej katastrofy. Nagrania z telefonów komórkowych pokazały, jak helikopter wzbija się w powietrze, a po chwili pilot traci nad nim kontrolę. Ofiary katastrofy miały minimalne szanse na skuteczną ewakuację. Śledztwo w tej sprawie jeszcze trwa - przekazał David Sandall.

ZOBACZ TAKŻE: Wszystko o katastrofie śmigłowca właściciela Leicester

Po śmierci Vichaia władzę w klubie przejmie jego syn, dotychczasowy wiceprezes oraz dyrektor sportowy, Aiyawatt Srivaddhanaprabha.

RadioZET.pl/Independet/The Sun/KS

Oceń