Katarzyna Kiedrzynek dołączyła do Ewy Pajor. Wraca "polski" Wolfsburg

21.05.2020 11:09
Katarzyna Kiedrzynek podpisała kontrakt z VfL Wolfsburg
fot. FRANCK FIFE/AFP/East News

Katarzyna Kiedrzynek, bramkarka piłkarskiej reprezentacji Polski, podpisała trzyletni kontrakt z drużyną mistrza Niemiec VfL Wolfsburg - przekazał klub w komunikacie. W zespole występuje już inna Polka, Ewa Pajor, królowa strzelczyń Bundesligi w sezonie 2018/2019.

VfL Wolfsburg na przełomie XX i XXI wieku był jednym z najbardziej "polskich" klubów niemieckiej Bundesligi. W męskiej drużynie "Wilków" występowali Andrzej Juskowiak, Krzysztof Nowak i Waldemar Kryger. Dwie dekady później w żeńskiej ekipie będziemy mieli dwie reprezentantki Polski - "Wilczyce".

Od 2015 roku piłkarką Wolfsburga jest Ewa Pajor, która wyrosła na jedną z najlepszych zawodniczek Bundesligi. W poprzednim sezonie sięgnęła po mistrzostwo Niemiec, a indywidualnie zdobyła tytuł królowej strzelczyń. Teraz dołączy do niej czołowa bramkarka Ligue 1, Katarzyna Kiedrzynek.

Katarzyna Kiedrzynek w VfL Wolfsburg

Katarzyna Kiedrzynek po siedmiu latach odeszła z Paris Saint-Germain, z którym dwukrotnie grała w finale Ligi Mistrzyń, w obu przypadkach bez końcowego sukcesu. Jej kontrakt z francuską drużyną wygasł i 29-latka uznała, że przyszedł czas na nowe wyzwanie.

Polka ma na koncie szereg indywidualnych wyróżnień. Dwa razy została uznana za najlepszą bramkarkę Ligue 1, również dwa razy trafiła do najlepszej drużyny Ligi Mistrzyń, a przed erą Ewy Pajor, w latach 2015-2016, otrzymała tytuł najlepszej piłkarki w Polsce.

Rozlicz PIT z Radiem ZET

RadioZET.pl/Wolfsburg