Skandaliczne sceny w Katowicach. Kibice Widzewa ostrzelani petardami [WIDEO]

07.04.2022 07:35
Kibole GKS-u Katowice

Do makabrycznych scen doszło podczas meczu w Katowicach. W trakcie meczu Fortuna I Ligi kibole GKS-u ostrzelali racami i petardami sektor, w którym znajdowali się fani Widzewa Łódź. Sędzia był zmuszony przerwać mecz na kilkanaście minut.

Widzew Łódź w minioną niedzielę pokonał GKS Tychy 2:1. Spotkanie nie wyróżniałoby się na tle innych, gdyby nie burdy na trybunach, które urządzili kibice gości. Wydawać by się mogło, że w środowym meczu z GKS-em Katowice nie ujrzymy podobnych obrazków. Niestety sytuacja była jeszcze gorsza.

W 70. minucie przy stanie 1:0 dla Widzewa doszło do skandalicznego zdarzenia. Kibole "GieKSy" obrzucili trybunę zajmowana przez fanów łódzkiego klubu racami i petardami. Na reakcję nie trzeba było długo czekać. Arbiter natychmiastowo przerwał spotkanie, a na murawie pojawili się strażacy. Wszystko przez płonącą na boisku racę.

Skandaliczne zachowanie kiboli GKS-u Katowice [WIDEO]

Pomimo wielokrotnych próśb spikera pseudokibice nie przestawali atakować racami sektora gości. Dopiero po kilkunastu minutach sytuacja została opanowana, a piłkarze mogli wrócić na murawę i zająć się sprawami boiskowymi.

Po powrocie goście podwyższyli swoje prowadzenie. Ostatecznie Widzew pokonał GKS Katowice 2:0 i z dorobkiem 49 punktów dalej zajmuje drugie miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi.