Zamknij

Zasłużony klub wykluczony z rozgrywek. Pogrążył go kryzys finansowy

10.07.2020 09:26
Karpaty Lwów
fot. Shutterstock

Karpaty Lwów zostały wykluczone z rozgrywek ukraińskiej ekstraklasy. Zasłużony klub naszych wschodnich sąsiadów jest na skraju bankructwa i nie zdołał wypłacić dwóch kolejnych ligowych meczów.

Rywalizujące w ukraińskiej ekstraklasie Karpaty Lwów zostały wykluczone z rozgrywek - poinformowała tamtejsza federacja piłkarska (UAF). Pogrążony w kryzysie finansowym klub nie pojawił się na dwóch kolejnych meczach.

Karpaty miały rywalizować z Mariupolem 1 i 4 lipca, jednak oddały rywalowi walkowera. Na razie nie jest jasne, czy klub ze Lwowa spadnie do drugiej dywizji, czy zostanie zdegradowany do jeszcze niższej.

Zobacz także

Karpaty Lwów wykluczone z rozgrywek. Pogrążył je kryzys finansowy

- Klub nie został pozbawiony profesjonalnego statusu i ma prawo ubiegać się o licencje na uczestnictwo w pierwszej lidze (na zapleczu ekstraklasy - PAP). Wtedy komisja licencyjna sprawdzi, czy Karpaty spełniają kryteria, czy nie, i podejmie decyzję - powiedział sekretarz generalny komisji dyscyplinarnej UAF Igor Griszczenko.

Szanse na utrzymanie Karpaty i tak miały niewielkie - na kilka kolejek przed końcem sezonu zajmowały ostatnie miejsce w grupie spadkowej ze stratą dziewięciu do strefy barażowej i 13 do bezpiecznej lokaty. Rozegrały jednak o kilka meczów mniej niż konkurenci.

Lwowski klub w przeszłości uczestniczył w europejskich rozgrywkach, a w 1969 roku zdobył Puchar ZSRR.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP

Posłuchaj podcastu