Zamknij

Niespodziewany transfer reprezentanta Polski. Zagra w MLS

20.01.2022 09:22
Karol Świderski
fot. Beata Zawadzka/East News

Karol Świderski - jedno z odkryć Paulo Sousy - opuści ligę grecką. Jak podaje Tomasz Włodarczyk z meczyki.pl, Polak ma przenieść się do MLS, a PAOK zarobi na nim niemałe pieniądze.

Karol Świderski po trzech latach spędzonych w Grecji opuści PAOK Saloniki. Zdaniem Tomasza Włodarczyka do Greków wpłynęła oferta od klubu na co dzień występującego w amerykańskiej lidze MLS.

Nowy klubem Polaka ma być Charlotte FC, który zapłaci za napastnika około pięciu milionów euro. Transfer ma być dopięty najpóźniej w czwartek.

Świderski przenosi się do MLS

Sam zainteresowany w środę oznajmił swoim kolegom z szatni, że zamierza opuścić PAOK. Podobno nie obyło się bez łez. Świderski w nowym klubie ma zarabiać znacznie więcej niż w Grecji. Polak opuszcza PAOK, mając na swoim koncie jedno mistrzostwo Grecji. W barwach "biało-czarnych" strzelił 30 bramek w 96 meczach ligowych.

Transfer polskiego napastnika oznacza, że na amerykańskich boiskach będziemy mogli zobaczyć sześciu biało-czerwonych. W MLS możemy śledzić już poczynania Przemysława Tytonia, Adama Buksy, Patryka Klimali, Jarosława Niezgody oraz Kacpra Przybyłki.

RadioZET.pl/Tomasz Włodarczyk