Zamknij

Karim Benzema znów szokuje: "Nie śpiewam Marsylianki, bo mi się nie podoba"

Krzysztof Sobczak
18.04.2018 17:19
Karim Benzema
fot. PAP/EPA

Wyszydzany przez kibiców Realu Madryt "enfant terrible" francuskiej piłki Karim Benzema udzielił kontrowersyjnego wywiadu "Vanity Fair". 30-latek wyznał m.in, dlaczego nie śpiewał "Marsylianki".

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Benzema wciąż zaliczany jest do najlepszych napastników świata, ale przez gro kibiców "Królewskich" traktowany jest jak "persona non grata" i znajduje się na szczycie listy graczy do wyrzucenia z klubu. W tym sezonie zdobył zaledwie dziewięć goli, a do tego marnuje mnóstwo 100-procentowych okazji. Nie unika też skandali, a głośna sprawa szantażowania kolegi z drużyny narodowej Mathieu Valbueny sprzed trzech lat zakończyła się wykluczeniem go z reprezentacji Francji.

Zobacz także

Benzema o "Marsyliance": Nie śpiewam, bo mi się nie podoba

Jego przygoda z kadrą zakończyła się w 2015 roku, ale co jakiś czas ten temat powraca w wywiadach. Rozmowa opublikowana przez "Vanity Fair" - jak się wydaje - definitywnie zamyka mu drogę powrotu.

- Dlaczego nie śpiewam hymnu? Ponieważ Marsylianka opowiada o wojnie, wzywa do niej, co bardzo mi się nie podoba. W reprezentacji Francji grałem tylko ze względów sportowych. Moją ojczyzną jest Algieria - powiedział napastnik Realu Madryt.

Zawodnik zasugerował, że to nie on ma zabiegać o powołanie, ale to selekcjonerowi powinno zależeć na skorzystaniu z jego usług. Na pytanie: "Co miałby zrobić, aby wrócić", odparł: - Ja? Teraz? Nic. Mam już 30 lat i dwójkę dzieci. Żyję sobie spokojnie w Madrycie. Jak mnie potrzebują, to wiedzą, gdzie mnie szukać.

Benzema w reprezentacji Francji

Karim Benzema urodził się i wychował w Lyonie, ale jego rodzice pochodzą z Algierii. Przeszedł przez wszystkie szczeble w reprezentacji Francji - od U-17 do seniorskiej, w której rozegrał 87 meczów i strzelił 27 goli.

RadioZET.pl/TVN24/Vanity Fair/KS