Miała być emerytura, jest Liga Mistrzów. Rzeźniczak: Tworzymy historię [WIDEO]

Krzysztof Sobczak
24.08.2017 10:00
Jakub Rzeźniczak
fot. PAP/EPA

Kiedy odchodził z Legii Warszawa do Karabachu Agdam mówiło się, że to sportowa, dochodowa emerytura. Tymczasem Azerowie sprawili ogromną niespodziankę i po raz pierwszy w historii awansowali do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Z nim w składzie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Mowa oczywiście o Jakubie Rzeźniczaku. Legia oddała swojego kapitana bez większego żalu, a ten drugi raz z rzędu - tylko z nowym klubem - wystąpi w Lidze Mistrzów. Tymczasem mistrzowie Polski odpadli z Champions League, a w czwartek mogą pożegnać się również z Ligą Europy.

Zobacz także

Rzeźniczak i jego koledzy już osiągnęli historyczny wynik, a teraz czekają na losowanie. Mogą liczyć na atrakcyjnych rywali, gdyż trafili do ostatniego, czwartego koszyka

- Marzenia się spełniają!!! Jestem dumny z naszej drużyny! Sercem, umiejętnościami i doskonałą atmosferą w zespole udało nam się spełnić sen wszystkich kibiców w Azerbejdżanie. Jesteśmy szczęśliwi. Tworzymy Historię! - napisał w mediach społecznościowych Jakub Rzeźniczak.

Były gracz Legii będzie w gronie dziesięciu Polaków, którzy będą mieli okazję zagrać w tej edycji Ligi Mistrzów.

Jedyni nierozstawieni

Karabach Agdam jest jedyną nierozstawioną drużyną, która przebrnęła czwartą rundę eliminacji Ligi Mistrzów. W finałowej rozgrywce Azerowie wyeliminowali FC Kopenhagę - u siebie wygrali 1:0, na wyjeździe przegrali 1:2, ale ten gol zdobyty w Danii zapewnił im awans.

Wcześniej Karabach uporał się z gruzińskim SK Samtredia i mołdawskim Sheriffem Tiraspol, rywalem Legii w czwartej rundzie eliminacji Ligi Europy.

To pierwszy klub z Azerbejdżanu, który zagra w fazie grupowej Ligi Mistrzów.

RadioZET.pl/KS