Kamil Wilczek z dwiema bramkami w debiucie. Kapitalna postawa Polaka

13.09.2020 21:19
Kamil Wilczek strzela dwa gole

Kamil Wilczek strzelił dwa gole w debiucie w nowym zespole FC Kopenhaga. Ostatecznie drużyna Polaka przegrała z Odense 2:3 (0:3) w meczu 1. kolejki duńskiej ekstraklasy. Stołeczna ekipa jest potencjalnym rywalem Piasta Gliwice w 3. rundzie eliminacji Ligi Europy

Pierwsza połowa nie była udana w wykonaniu Kamila Wilczka, a przed zmianą stron jego FC Kopenhaga przegrywała 0:3. Na szczęście w drugiej części gry, drużyna ruszyła do odrabiania strat.

Polski napastnik po raz pierwszy trafił do siatki w 61. minucie, wykorzystując dośrodkowanie Pierre’a Bengtssona, gdzie głową skierował piłkę do bramki. Dziewięć minut później futbolówka trafiła wprost pod nogi Wilczka, który znalazł się w polu karnym i bez żadnych problemów pokonał bramkarza rywali.

Niestety, ale FC Kopenhadze zabrakło czasu na wyrównanie, przez co Odense wygrało 3:2.

Kamil Wilczek: Dwa gole Polaka w debiucie

Kamil Wilczek podpisał z FC Kopenhaga trzyletnią umowę. Do stolicy Danii wrócił po zaledwie kilkumiesięcznej przerwie. Od 2016 roku grał w Broendby, a z tej ekipy w styczniu przeszedł do Goeztepe SK.

Do tej pory w ekstraklasie Danii, Wilczek strzelił 94 bramki w 164 występach.