Gol Płachety i asysta Jóźwiaka w Championship. Bardzo dobre występy Polaków

19.09.2020 20:35
Kamil Jóźwiak zadebiutował w Derby Country, gol Płachety

Przemysław Płacheta zdobył bramkę dla Norwich City w 2. kolejce Championship, a drużyna Polaka zremisowała u siebie z Preston North End 2:2. W barwach Derby County zadebiutował Kamil Jóźwiak, który zaliczył asystę w spotkaniu z Luton.

Kamil Jóźwiak trzy dni po przejściu z Lecha Poznań do Derby Country, rozpoczął mecz w Champiosnhip przeciwko Luton w wyjściowym składzie. W 52. minucie, reprezentant Polski zaliczył asystę przy golu Jacka Marriotta. Pomocnik wygrał pojedynek z jednym obrońców, wycofał piłkę do kolegi z zespołu, a ten pokonał bramkarza rywali, doprowadzając do remisu. Jóźwiak przebywał na boisku do 88. minuty. 22-latek był jednym z najaktywniejszych zawodników drużyny, wygrywał większość pojedynków z przeciwnikami i podłączał się do gry.

Z kolei Przemysław Płacheta w 22. minucie zastąpił kontuzjowanego Dowella. Do 85. minuty Norwich przegrywało z Preston 2:1. Wówczas polski piłkarz uderzył na bramkę rywali, ale jego strzał został zablokowany. Na szczęscie przy dobitce, Płachecie udało się skierować piłkę do bramki, doprowadzając do remisu 2:2. Jego zespół z czterema punktami zajmuje czwarte miejsce w tabeli.