Zamknij

Kamil Jóźwiak piłkarzem Derby Country. Odważny krok reprezentanta Polski

16.09.2020 10:00
Kamil Jóźwiak w Derby Country
fot. Rex Features/East News

Kamil Jóźwiak został nowym piłkarzem Derby Country. Reprezentant Polski opuścił zespół Lecha Poznań i w środę, 16 września podpisał kontrakt z nową drużyną.

Kamil Jóźwiak był łączony z Derby Country od kilku dni. Młody pomocnik trafił do zespołu występującego w angielskiej Championship, z którym związał się czteroletnim kontraktem. Nieoficjalnie mówi się, że klub występujący na zapleczu Premier League zapłacił za 22-latka cztery miliony euro. W klubie, pomocnik dołączy do innego reprezentanta Polski, Krystiana Bielika.

- Jesteśmy szczęśliwi, że możemy ogłosić transfer Kamila Jóźwiaka. To ekscytujący piłkarz z ogromnym potencjałem. Ma 22 lata, więc najlepsze lata ma przed sobą i będzie dla nas bardzo ważnym zawodnikiem. Obserwowaliśmy Kamila bardzo dokładnie przez dłuższy czas i wierzymy, że będzie znakomitym wzmocnieniem naszego składu - powiedział szkoleniowiec Phillip Cocu.

Kamil Jóźwiak trafił do Lecha Poznań w 2011 roku z UKP Zielona Góra. W pierwszych latach grał w zespołach młodzieżowych, a w sezonie 2015/16 zadebiutował w Ekstraklasie. W barwach Kolejorza zagrał 122 razy, w których zdobył 17 goli.

RadioZET.pl/